Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Bunia znów w schronisku

Data publikacji: 28 marca 2022 r. 20:54
Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca 2022 r. 11:58
Bunia znów w schronisku
Bunia (43/22) jest jedną z czworonożnych ambasadorek akcji promującej adopcje schroniskowych zwierząt - na kartach kalendarza 2022. Może dzięki temu wreszcie znajdzie dla siebie idealną rodzinę?Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

Jest bohaterką z kart tegorocznego schroniskowego kalendarza - sympatyczną psiną pozującą na tle zamkowej wieży oraz Bramy Królewskiej. Z pysiem w uśmiechu i adnotacją: „adoptowana". Jednak właśnie wróciła z domu, który jej dano ledwie na chwilę. Widać po niej, jak bardzo zmienia psa tak przykre i bolesne doświadczenie.

Po raz pierwszy trafiła do schroniska w styczniu ub. roku. Jako rzekomo znaleziona przy ul. Retry. Zadbana psina wagi ciężkiej, więc wyglądało na to, że stęskniony opiekun szybko się zgłosi po tak wielką zgubę. Ale tak się nie stało. Czip zdradził nie tylko jej dotychczasowe imię - Bunia, ale również jak perfidnie została porzucona.

W zrzucaniu wagi ciężkiej bardzo jej pomogła dieta. Brała też czynny udział w cyklicznym sobotnim „PsieBiegnij się" - schroniskowej akcji charytatywnej na rzecz bezdomniaków. Odzyskiwała formę oraz szansę na nowy dom i rodzinę.

Gdy pod koniec września w końcu i dla niej - dziesięciolatki - zdarzył się cud, to… tylko na chwilę. Bunia znów jest w schronisku. Dokąd wróciła z tzw. nieudanej adopcji. Ona - typowy kanapowiec: delikatna, spokojna, przytulaśna. Tyle że już nie patrzy na ludzi tak, jakby się do nich uśmiechała. Sprawia wrażenie, jakby... straciła nadzieję. Z nowym numerem na szyi: 43/22.

- Jest jedyną w swoim rodzaju damą. Wprawdzie już niemłodą, ale za to słodką i kochaną. Jest bardzo towarzyska. Rzec można, że z niej przylepka. Poza tym jest grzeczna, zrównoważona, ładnie chodzi na smyczy. Będzie idealnym psem rodzinnym. Dobrym ludziom sprawi jeszcze wiele radości - przekonują schroniskowi opiekunowie.

Ona nie znosi samotności. Dlatego nie odnajduje się w realiach schroniska: zamknięta w boksie, za kratami. Wystarczy, że dostrzeże opiekuna, a natychmiast chciałaby się przytulać: nadstawia kark na głaski, prosząc o zabranie na spacer.

Bunia potrzebuje uwagi i czułości, a przede wszystkim dobrych ludzi, którzy otworzą przed nią dom i serce. Kto chciałby tę przyjazną psinę (43/22) przygarnąć jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

Uwaga: schronisko pracuje w reżimie sanitarnym, co oznacza, że wejście na teren jego biura jest możliwe wyłącznie w maseczce i przy zachowaniu zasad dystansu społecznego. Na spacery zapoznawcze oraz adopcje należy się umawiać z wyprzedzeniem, najlepiej telefonicznie.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA