Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Cześć, Piękna!

Data publikacji: 21 marca 2022 r. 09:56
Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca 2022 r. 11:58
Cześć, Piękna!
Piękna to wciąż jeszcze psie dziecko, nie mające nawet roku. Lubi spacery i towarzystwo przyjaznych jej ludzi. Na nowy dom i rodzinę czeka w szczecińskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

Patrzy smutnym wzrokiem zza krat. Wyczekuje ręki, która pogłaszcze. Czeka na kogoś, kto choć na chwilę przytuli. Jakby zapomniała, że to właśnie człowiek ją skrzywdził i porzucił, uwiązawszy do schroniska bramy.

Mowa o Pięknej, która wciąż jeszcze jest psim dzieckiem. To niespełna roczna sunia w typie amstaffa: delikatna, wrażliwa, przyjazna. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. Uwielbia biegać za piłkami i zabawy z szarpakami. Skupia się na opiekunie: słucha jego uwag i grzecznie wykonuje polecenia.

- Uwielbia długie i urozmaicone spacery. W kontakcie z innymi psami jest spokojna i unika zwady. Zalecane spokojne, ale konsekwentne prowadzenie - o Pięknej mówią pracownicy schroniska.

Po tak przykrym o bolesnym doświadczeniu jakim jest porzucenie, Piękna potrzebuje rodziny, która jej zapewni poczucie bezpieczeństwa i odbuduje w niej pewność siebie. Dlatego najlepiej, gdyby trafiła do domu bez małych dzieci i innych zwierząt. Oby, jak najszybciej. Bo choć Piękna jest super, to jednak w schroniskowych realiach - z pękniętym sercem - sobie nie poradzi.

- Jej naprawdę niewiele potrzeba do szczęścia. Wystarczy ciepły kąt, pełna miska i człowiek, który pogłaszcze, przytuli. I nigdy nie sprawi bólu, już nie zawiedzie - przekonują Pięknej obecni, tymczasowi opiekunowie.

Piękna to schroniskowa rezydentka o numerze 54/22. Warto się z nią spotkać i wybrać na spacer. Kto chciałby przygarnąć tę uroczą łaciatą amstaffkę (54/22) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl). Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

Uwaga: schronisko pracuje w reżimie sanitarnym, co oznacza, że wejście na teren jego biura jest możliwe wyłącznie w maseczce i przy zachowaniu zasad dystansu społecznego. Na spacery zapoznawcze oraz adopcje należy się umawiać z wyprzedzeniem, telefonicznie.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA