Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Karbon ze schroniska

Data publikacji: 15 listopada 2023 r. 20:18
Ostatnia aktualizacja: 15 listopada 2023 r. 21:18
Karbon ze schroniska
Karbon (309/23) zasługuje na drugą szansę od losu. To psi senior, z którym spacery są czystą przyjemnością. Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

Widać było, że nikt o niego nie dbał. Był wychudzony, brudny i miał posklejane duże partie futra. W schroniskowym SPA przeszedł metamorfozę: sierść ma już czystą i puszystą. Nabrał wigoru. Zatem ze spokojem - jak na psiego seniora przystało - wypatruje nowego domu i czułego opiekuna.

Mowa o Karbonie - bystrym psiaku, który pod opiekę schroniska trafił na początku sierpnia br. Został dowieziony przez pogotowie interwencyjne z ul. Południowej. Bo ktoś go wyprowadził na spacer i uwiązał przy Castoramie.

- Spacery z Karbonem nie są szybkim biegiem. Przebiegają w łagodnym tempie. Nic dziwnego, to psi senior: 13-latek. Co oczywiście nie znaczy, że Karbonowi brakuje energii. Przeciwnie: kocha biegać za piłką i fantastycznie spędza czas na wybiegu,  opiekuna zachęcając do zabawy - przekonują schroniskowi opiekunowie. - Po metamorfozie w schroniskowym SPA Karbon odmłodniał o kilka lat. Teraz szuka domu, w którym zostanie otoczony czułą opieką i miłością.

Karbon (309/23) jest rezydentem boksu nr 12. Przyjaźnie nastawionym do świata i ludzi. Wodzi za nimi tęsknym wzrokiem. Prosząc o nowy dom i kochającą rodzinę. Potrzebuje ich na już i na zawsze. Osoby, które zechciałyby przygarnąć tego słodziaka - lub jakąkolwiek inną psinę lub kocinę w potrzebie - są proszone o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie (ul. Zwierzęcy Zakątek 1, tel. +48 91 48 70 281, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl).

Placówka jest czynna codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 8-16. Uwaga: przed każdą adopcją obowiązują minimum dwa spacery zapoznawcze oraz specjalna ankieta. Schronisko nie wydaje psów na łańcuch. Prosi o przemyślane adopcje.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA