Sobota, 13 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Poczciwy kumpel Czaki

Data publikacji: 02 września 2023 r. 12:21
Ostatnia aktualizacja: 04 września 2023 r. 13:33
Poczciwy kumpel Czaki
Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

Za synem pojechała na obczyznę. Psa zostawiła w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Czaki długo wypatrywał jej powrotu. Bardzo tęsknił. Teraz jego nadzieje prysły.

Czaki, zwany też Ciapkiem, od połowy czerwca br. jest rezydentem szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Dawny świat mu się rozpadł po 10 latach. Nic dziwnego, że wierny pies długo nie mógł się pogodzić ze stratą dawnego domu i rodziny.

– Psi senior nie rozumiał, dlaczego trafił do schroniskowego boksu. Miał nadzieję, że za chwilę, za dzień czy dwa, dawna opiekunka po niego wróci. Z niecierpliwością jej wypatrywał. Bardzo długi czas tylko na nią czekał. Teraz jednak odpuścił – opowiadają pracownicy schroniska. – Czaki czeka już tylko na nas i na wolontariuszy, którzy go wyprowadzają na długie spacery.

Czaki to bardzo łagodny pies. Lgnący do ludzi: spragniony uwagi i przytulania. Ma słabość do przysmaków i żebrze o jedzenie. Stąd jego nadwaga.

– Szukamy dla Czakiego odpowiedzialnych oraz świadomych właścicieli, którzy zadbają zarówno o jego zdrowie fizyczne, jak i uratują jego pęknięte serce – przekonują schroniskowi opiekunowie.

Czaki (240/23) jest rezydentem boksu nr 25. Spędza w nim teraz mnóstwo czasu: samotny, nieco wycofany. Ten niemłody psiak o nadzwyczaj dyskretnej urodzie bodaj bardziej niż inne bezdomniaki potrzebuje rodziny, która dostrzeże w nim potencjał przyjaciela na już i na zawsze. Zasługuje na drugą szansę od losu: na nowy dom.

Osoby, które zechciałyby przygarnąć nieco ciapowatego Czakiego – lub jakąkolwiek inną psinę w potrzebie – są proszone o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie (ul. Zwierzęcy Zakątek 1, tel. +48 91 48 70 281, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl).

Placówka jest czynna codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 8-16. Uwaga: przed każdą adopcją obowiązuje ankieta przedadopcyjna (link: http://bitly.pl/W6C4l) oraz minimum dwa spacery zapoznawcze. Schronisko nie wydaje psów na łańcuch. Prosi o przemyślane adopcje.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA