Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Poznaj się na poczciwym Druhu

Data publikacji: 26 września 2022 r. 06:36
Ostatnia aktualizacja: 26 września 2022 r. 08:36
Poznaj się na poczciwym Druhu
Historia poczciwego Druha (265/22) przypomina, że „adoptując jednego psa nie zmienisz całego świata, ale zmienisz świat tego psa". Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

Już go nie chcieli. Pozbyli się więc jak niepotrzebnej rzeczy. Jakby nie miał uczuć. Nie zważali, że w potrzebie bliskości i czułości - mimo pękniętego serca - pewnie będzie tęsknił. Po prostu pewnego dnia drzwi przed nim zamknęli, odbierając wszystko.

Został doprowadzony do schroniska w ostatnim dniu czerwca br. Duży rudy pies, za którym spory kawał życia. Jak każdy porzucony senior - tak i poczciwy Druh - jest poruszającym przykładem ludzkiego okrucieństwa.

- Piękny, dobrze nastawiony do ludzi: szybko nawiązuje kontakt z opiekunem i uwielbia wspólne z nim zabawy. Szybko wykonuje polecenia i bardzo się cieszy, gdy równie szybko zostanie nagrodzony smakołykiem - o poczciwym Druhu opowiadają pracownicy schroniska. - Wcześniej pełnił rolę psa stróżującego. Posturą nadal budzi respekt. Może z tego powodu nie nadaje się do innych zwierząt. Wymaga świadomego i konsekwentnego opiekuna, który zechce Druhowi dać drugą szansę. 

Poczciwego Druha (8 l.) najwyraźniej dopadło pieskie życie. Teraz w schroniskowym boksie nr 39 czeka na człowieka, dla którego stanie się przyjacielem - na już i na zawsze.

Kto chciałby dać szansę temu sympatycznemu rudaskowi (265/22) lub jakiejkolwiek innej psinie czy kocinie, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA