Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Zgredzia - do pokochania

Data publikacji: 05 lipca 2023 r. 13:32
Ostatnia aktualizacja: 05 lipca 2023 r. 15:32
Zgredzia - do pokochania
Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie  

Ma swoje słabostki, ale i całe mnóstwo uroku. Wymaga trochę uwagi i zaangażowania, jednak ta praca na pewno się opłaci. Najwyższa pora, by Zgredzia zamiast w schroniskowym boksie, wiodła życie w szczęśliwym domu.

Tę dwuletnią piękną sunię przywiozło do szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt pogotowie interwencyjne z al. Bohaterów Warszawy. Zgredzia przebywa w schronisku od ponad miesiąca.

- Początkowo stwarzała pozory niedostępnej, głośno poszczekiwała, ale wystarczyło tylko wejść do boksu, by poznać jej prawdziwe, kochające oblicze - opowiada wolontariuszka Agnieszka. -
To bardzo kontaktowa sunia, która uwielbia obdarzać ludzi masą buziaków. Zgredzia ma obecnie dwa lata, więc jeszcze trochę jej głupotki w głowie. Ma problemy z koncentracją, zwłaszcza, gdy w zasięgu jej wzroku pojawią się inne psy. Reaguje również nerwowo na rowerzystów, rolkarzy i biegaczy. Poprzedni właściciel musiał „zapomnieć” o jej prawidłowej socjalizacji.

Ta cudna sunia została również zaniedbana pod względem zdrowotnym. Na lewym uchu wyczuwalne są liczne zgrubienia, które są prawdopodobnie pokłosiem posiadanych w przeszłości krwiaków. Ciążące ucho wywołuje u niej spory dyskomfort, który psinka próbuje zniwelować, poprzez trzepanie głową.

Kto jest na to gotów i chciałby Zgredzię (185/23) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt – tel. 723-578-434 (ul. Południowa, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl). Placówka jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 8-16. Adopcje odbywają się od g. 8 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(gan)

Zgredzia przebywa w schronisku od ponad miesiąca. Kto da jej serce i dom?

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA