Sobota, 13 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Prokuratura: ustalono nowy termin przesłuchania Obajtka na drugą połowę czerwca (akt. 1)

Data publikacji: 03 czerwca 2024 r. 12:22
Ostatnia aktualizacja: 04 czerwca 2024 r. 15:42
Prokuratura: ustalono nowy termin przesłuchania Obajtka na drugą połowę czerwca
Fot. PAP/Tomasz Gzell  

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Piotr Skiba poinformował, że przed godz. 14.00 w poniedziałek wpłynęło pełnomocnictwo od pełnomocnika Daniela Obajtka. Za pośrednictwem pełnomocnika ustalono z Obajtkiem termin przesłuchania na drugą połowę czerwca.

"Uznajemy, że doręczenie zostało skutecznie wykonane" - powiedział w poniedziałek po godzinie 15.00 prokurator Skiba. Zaznaczył, że Obajtek nie stawił się w tego dnia w prokuraturze, bo nie odebrał wezwania.

***

Wcześniejsza informacja

Jeśli do godziny 15 jako prokuratura nie otrzymamy przekazanych przez PKW wszystkich znanych adresów pana Daniela Obajtka, prokurator zarządzi poszukiwania świadka - powiedział w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Piotr Skiba.

Były prezes Orlenu miał w poniedziałek o godzinie 10 stawić się na przesłuchaniu w stołecznej prokuraturze okręgowej w sprawie składania fałszywych zeznań. Zawiadomienie złożył dziennikarz i były likwidator Radia dla Ciebie Grzegorz Jakubowski, który uważa, że Obajtek skłamał przed sądem w sprawie swojej znajomości, relacji i spotkań z dziennikarzem Piotrem Nisztorem.

Prokurator Piotr Skiba powiedział w poniedziałek dziennikarzom, że wezwanie do stawiennictwa dla Obajtka jako świadka zostało wysłane, lecz nie zostało odebrane. Dodał też, że w sprawie nie został ustanowiony żaden pełnomocnik.

"Prokurator w dniu dzisiejszym wystąpił do Krajowego Biura Wyborczego o przekazanie do godz. 15 wszelkich znanych i złożonych jako adresy korespondencyjne przez pana Daniela Obajtka adresów, by można było skutecznie doręczyć wezwanie do stawiennictwa na podane adresy, pod którymi ma przebywać pan Daniel Obajtek" - powiedział w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Podkreślił, że jeśli do godziny 15 prokuratura nie otrzyma odpowiedzi, w której zawarte będą nowe adresy do korespondencji, to prokurator zarządzi poszukiwania świadka, w celu określenia miejsca jego pobytu.

Wyjaśnił, że w takiej sytuacji policja otrzymuje zarządzenie a następnie sprawdza pod wszystkimi znanymi adresami, czy świadek tam przebywa. Jeżeli przebywa, to ustalany jest numer telefonu i adres, pod który będzie wysłane kolejne wezwanie.

"Zgodnie z zapowiedzią przekazałem pełnomocnictwo mojemu adwokatowi do reprezentowania mnie w postępowaniach przed Prokuraturą oraz Sejmową Komisją Śledczą" - napisał z kolei Daniel Obajtek na platformie X.

"Liczę na to - choć nadzieja jest złudna - że będę mógł w spokoju dokończyć prowadzenie kampanii wyborczej" - dodał Obajtek, który w zaplanowanych na niedzielę wyborach do Parlamentu Europejskiego jest liderem listy PiS na Podkarpaciu.

W środę minister sprawiedliwości, prokurator generalny Adam Bodnar powiedział, że toczą się trzy śledztwa związane z Danielem Obajtkiem. Dotyczą połączenia Lotosu z Orlenem, zawyżania cen benzyny i zaliczki na zakup ropy. Bodnar dodał, że są także "mniejsze sprawy", które dotyczą składania fałszywych zeznań oraz odmowy wstępu do Orlenu dla kontrolerów NIK.

16 maja Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała, że wszczęła śledztwo w sprawie złożenia fałszywych zeznań w toku prowadzonego postępowania z oskarżenia prywatnego. Sprawa dotyczy okoliczności zatrudnienia dwóch osób w spółkach Grupy Orlen. 

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@do@tak jak &@TY tyc
2024-06-05 12:49:19
Nie bój nic, mam dobre wykształcenie, nie twoja sprawa gdzie zdobyte. "język pogardy, zaciśnięte pięści, obrażanie i poniżanie wszystkich innych" - czy ty sam siebie hipokryto czytasz? Język pogardy, zaciśnięta pięść... i co jeszcze, może mordy zdradzieckie? To wy traktujecie innych jak gorszy sort. Dla was są tylko pisowcy(o których mówicie błędnie Polacy) i reszta swołoczy, jak to mówicie "tuskowo-bodnarowskiej". Ja nikogo nie obrażam poza tobą, bo sam się o to prosisz swoją ignorancją
do@tak jak &@TY tych
2024-06-04 20:52:45
Widać że "elyty" przemówiły ? Zapewne ty i większość wśród wielokrotnie POKOnanych to chyba co najmniej po Oksfordzie jesteście ? Ten wasz język pogardy, zaciśnięte pięści, obrażanie i poniżanie wszystkich innych którzy mają inne zdanie, światopogląd, punkt widzenia, moralność czy status społeczny to raczej nie pasuje do ludzi wykształconych. Zatem radzę więcej POKOry w ocenach innych bo mimo że kreujesz się tutaj na "wykształciucha" to ci niestety przysłowiowa słoma z butów wystaje.
@tak jak & @TY tych
2024-06-04 18:16:16
Witam starego znajomego analfabetę, które nie potrafi poprawnie sklecić zdania po polsku, ale pierwszy jest do mówienia ludziom, że białe jest czarne a czarne białe. Swoimi wPiSami tylko udowadniasz że trzeba mieć IQ na poziome niesporczaka, a wykształcenie maksymalnie podstawowe, żeby popierać pis. Nikt zdrowo myślący nie daje się nabierać na wasze manipulacje.
@@Zanim
2024-06-04 18:13:10
Nie poda danych, bo te przeczą jego "prawdzie". Według PAP: "w I kw. 2024 r., polska gospodarka urosła w tym okresie o 2,0 proc. rdr wobec wcześniejszego szacunku na poziomie 1,9 proc". Tyle w temacie. Pisuar jak zwykle kłamie i manipuluje, nic nowego.
tak jak czytam
2024-06-04 17:00:27
niektóre wypowiedzi , to wynika z nich jedno .PO to taka nieudolna partia pierdoła . Chciała , a PIS zrobił ! To kto jest skuteczny ? Kopacz miała w szufladzie projekt 500+ , a wprowadził PIS ! PO miała uchwałę , bo na ustawę za głupie są , że mają JPK , no ale kradzież VAT zatrzymał PIS ! i tak w każdej konkurencji PIS okazuje się lepszy ! Nawet teraz jak jest gnój w gospodarce , to " wpakowali w gówno " Tuska . Zanim , się wygrzebie , to następne wybory przeje...e . I tak w kółko . Lepszy PIS
TY tych danych
2024-06-04 15:15:23
nie doświadczysz z TVN ! Jest strajk w hucie rur dzisiaj , czy nie jest ? Odpowiedz sobie . Pokazuje TVN protest rolników w Brukseli ? Widziałeś tam naszych polityków z Rządu odpowiedzialnych za rolnictwo ? Co?, Donek zakazał pokazywać , czy TVN ma w dupie obiektywne informacje. O likwidacji przez Andreasa terminala zbożowego w Szczecinie , słyszałeś? Gdzie info w TVN ?.Gospodarka durniu jak mawiał Prezydent USA ! I taki tłuk pójdzie na wybory ! Uśmiechaj się durniu razem z Szymkiem i jego wojew
@Zanim
2024-06-04 13:09:01
"a gospodarka Polski coraz gorzej i gorzej" - a jakieś dane masz do tego, czy tylko przekaz dnia z tv ruśpublika?
Zanim
2024-06-04 12:38:14
osądzą Obajtka , to ORLEN już upadnie i Donek sprzeda masę upadłościową ! Komu ? Ruskim oczywiście , ten ścigacz szpiegów rosyjskich ! TY się podniecasz Obajtkiem , a gospodarka Polski coraz gorzej i gorzej ! Tak kończy kłamstwo Tuska o PIS i Kaczyńskim ! Wybraliście Tuska , więc się uśmiechajcie , a nie z zaciśniętymi zębami chcielibyście z Obajtka zerwać skórę ! TVP, jak tam oglądalność ? Stocznia , Azoty , Huty , no jak tam nowi Prezesi radzą sobie ? Po 1 lipca droższy prąd i będzie łatwiej!
Będziesz siedział
2024-06-03 21:05:31
Obajtku, za ten numer z Hesbollahem i defraudacją 1,6 mld się nie wywiniesz.
Oho
2024-06-03 20:58:07
Czarne chmury nad pisowskim oligarchą. Trzeba będzie odpowiedzieć za swoje czyny
@To wszystko
2024-06-03 19:30:34
Ma 174 centymetry, więc chyba nie konus.
Krótko za twarz...
2024-06-03 18:48:41
Tusk chciał sprzedać lasy, ale to PiS je sprzedał ( wycinka masowa drzew, starodrzew i na eksport)....Tusk podobno chciał sprzedać LOTOS, ale to PiS go sprzedał ( naprawdę sprzedał)....Tusk chciał sprzedać kopalnie, ale to PiS je likwiduje ( w wielkim tempie i to te co najlepsze , z najlepszym węglem, bo eksport z Rosji czeka).......No i zdaniem PiS to Tusk chciał wpuścić imigrantów,( ale to PiS ściągną do nas tysiące muzułmanów, Hindusów i innych.. ). Więc co?? Swoje winy przypisywać Tuskowi??
@Lotos out
2024-06-03 18:33:24
"Tusk dawał polecenie kogo i za ile należy zatrudnić i prezes Lotosu je realizował" - nie przypisuj standardów pisowskich opozycji. Nie ta partia. Taki mechanizm w pisie to normalka ale to nie znaczy ze inni go stosują. Obajtek wykonywał polecenia pisowskich decydentów i wszystko co robił, miało podłoże polityczne. Tu masz jeden z przykładów, ale było tego znacznie więcej: https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jak-obajtek-obiecal-kurskiemu-duze-pieniadze-za-jaja-beda-wieszac-za-to/df68mmg
@ przypominam
2024-06-03 17:57:46
to jest tak wiarygodne jak TVN co sprzedaję podkołderniki jadowite , dla takich smakoszy powonienia jak Twój . Nie czujesz ? Po Covidzie jesteś , czy jaki inny ... !
Orlen Switzerland
2024-06-03 17:52:50
Obajtek przekazał libańczykowi Samerowi A. powiązanemu z Hesbollahem 1,6 miliarda złotych z kieszeni polskiego podatnika. Okradł Polaków, a Kaczyński chce zrobić z niego europosła.
Adela
2024-06-03 17:51:19
no i te majty w grochy ! Łoj Ładelka , Ładelka , idź TY może lepiej do rondelka ? Jak będzie o zupie , to panią zawołamy , pani Adelo !
Ad 2022
2024-06-03 17:38:12
Za Obajtka było najdroższe paliwo w historii. W 2022 r po 8 zł za litr
To wszystko
2024-06-03 17:35:41
zemsta ryżego konusa !
Dizel
2024-06-03 17:30:10
Szukają Łobajtka by powiedział Tuskowi co zrobić by paliwo było po 5.19
Papapipapupa
2024-06-03 17:20:21
Daniela Bezmajtek czekamy na ciebie we wronkach
Saudowie OK
2024-06-03 17:19:31
Wejście Saudyjczyków zmieniło reguły gry w Orlenie i Lotosie. Książę powiedział żadnych gamoni i nieudaczników z peło. Stawiamy na fachowców, no i poszła wścieklica z czego teraz karmić plankton. A od listopada przyjdzie Trump i zrobi porządek z atomówką
Lotos out
2024-06-03 16:39:16
Czy wiecie, dlaczego lewactwo z PO i SLD tak wściekle atakuje Obajtka i PiS za przyłączenie (fuzję) Lotosu do Orlenu ? Otóż Lotos to było przez wiele długich lat miejsce pracy dla kilku tysięcy ludzi Tuska za wielkie pensje. Tusk dawał polecenie kogo i za ile należy zatrudnić i prezes Lotosu je realizował. Byli to najczęściej lewaccy nieudacznicy. Lotos miał fatalne wyniki finansowe. Po przyłączeniu (fuzji) Lotosu do Orlenu dopiero wtedy przyszły gigantyczne zyski.
Adela
2024-06-03 16:33:39
Obajtek przez kilka lat okradał Polaków na paliwie. Dopiero przez wyborami obniżył ceny żeby wygrać PiSowi wybory.
Przypominam
2024-06-03 16:22:24
Daniel Obajtek wszedł w układy z terrorystą z Hesbollahu i postawił go na czele OTS - spółki córki Orlenu. Doprowadził w ten sposób Orlen do utraty 1,6 miliarda złotych.
Krótko
2024-06-03 16:15:14
PiS to synonim afer, korupcji i złodziejstwa. Codziennie wychodzą nowe fakty pogrążające reżim Kaczyńskiego.
@ Ela
2024-06-03 16:15:12
Ela, czekam kiedy jeszcze pociągnięcie do odpowiedzialności Saudyczyków bo Tusk raz o nich zatłitował i ...musiał się wycofać a potem zaczęli chwalić Saudyjczyków jako inwestorów w Lotos. Musicie trochę ogarnąć te przekazy dnia od Konia bo się plączecie
I zdobędzie mandat
2024-06-03 16:14:50
no i pocałujta w dupę wójta . Może Karpiński być w PE , to dlaczego ma nie być Obajtek , co postawił ORLEN do lotu ! Przyszły ciapy od Tuska i już jest zwózka Józka ! Pinindzy ni ma i nie będzie !
15.46
2024-06-03 15:46:56
No i po problemie, spotkają się w połowie czerwca ze świadkiem który jest niewinnym czlowiekiem na którego rozpętano nagonkę bo swoim talentem przygwożdził liberałow
Jeszcze Go
2024-06-03 15:43:45
nawet nie przesłuchali, ale Wy wiecie , że rozwalił LOTOS . Może kwiat Lotosu odpali przy prokuratorze , aby się dobrze przyjrzał , gdzie ma Go Obajtek ! Ten prokurator , to legalny , czy też samozwaniec od Tuska i Bodnaruka ?
Ela
2024-06-03 15:27:20
Obajtek niszcząc Lotos nie działał sam. W PiSie nikt nie działa samodzielnie. O wszystkim zawsze decyduje Jarosław Kaczyński.
Adam
2024-06-03 15:18:02
Obajtek będziesz siedział za rozwalenie Lotosu.
JAN
2024-06-03 15:05:39
Mówią , że aby było lepiej , to musi być gorzej ! I się zadziało . Problemów przybywa , ludki od Tuska , to cienkie bolki, a jeszcze cieńszy jest narybek lewicy ( na niczym się nie znają ! ) . Otwiera się raj na złodziei vatowskich jak za dawnych lat "świetności Tuska" . Sądy i prokuratura nad PIS-orami będzie odkrywać kwadraturę koła , a tym czasem Polskę chrum , chrum , bierze rdza niemocy nieudaczników ! Rządzić trzeba umieć , ale czego wymagać od Tuska jak ON ma w dupie Polaków .Wybrali OK!
@@toi
2024-06-03 15:00:44
Ten typ ma znacznie więcej za paznokciami. Przy użyciu kasy z państwowej spółki sponsorował pisowcom kampanie wyborczą, a to jest poważne przestępstwo.
Moim zdaniem
2024-06-03 14:58:38
zlepki nieudaczników utworzyły na siłę Rząd i sądzą , że całe społeczeństwo cieszy się z uwalenia PIS-u ? Tym czasem PIS zrządzeniem losu oraz leniwych i głupich dawnych wyborców PIS-u dał porządzić temu nierozgarniętemu pokrace, jakim jest TUSK . Mina totalna ! Ja nie wiem , czy w sytuacji grudnia 2023 i sam Morawiecki udźwignąłby tę kaszanę ! To, że Tuski i Szymony na gospodarce się wypier...lą , to było pewne ! Wyborca musi być " dojechany do bólu " , aby coś z polityki zrozumiał !Ciapy!
kres pisuaru
2024-06-03 14:55:11
Taki sam los czeka każdego członka (słabo)zorganizowanej grupy przestępczej jaką jest pycha i szmal. Czekamy na kolejne dobre wieści
12.15
2024-06-03 14:54:34
Wszyscy zajmują się Obatkiem i nikt nie pyta dlaczego nagle od 1 kwartału 2024 Orlen zaczął przynosić miliardowe straty? I o to właśnie chodzi robaczki
Anna
2024-06-03 14:41:55
Bezczelność Tuska przekracza wszelkie granice. Jego koleś Giertych jest oskarżony o przywłaszczenie 72 mln zł ze spółki Polnord , a Tusk wystawia go na listę wyborczą do Sejmu. Gawłowski jest oskarżony o ponad 300 mln zł łapówek , a Tusk wystawia go na listę do Senatu. Proces Tuskowego ministra Nowaka "nie może" się rozpocząć , czego nie rozumieją Ukraińcy. To uśmiechnięta Polska Tuska właśnie.
detektyw Holmes
2024-06-03 14:34:43
Nie potrafili znaleźć mecenasa Giertycha przez 2 lata to i teraz nie znajdą Obajtka przez tydzień ;) sorry taki mamy klimat ;) a poza tym to nie ma w Polsce ściganych gangsterów czy tych co napadli na stację benzynową i konwoje by zajmować się jakimś tam Obajtkiem który nie ma żadnych zarzutów i nie jest przedmiotem żadnego śledztwa co najwyżej jakimś drugorzędnym świadkiem?
@ toi
2024-06-03 14:34:15
Gangsterzy to rządzą Polską.
Propaganda PO
2024-06-03 14:32:19
Wybory tuż tuż więc mamy wściekły atak na prawicę komunistów z PO przy pomocy ich "wolnych" sądów i "niezależnej" prokuratury Bodnara. Szaleją lewackie szczujnie propagandowe : wp.pl, onet .pl, TVN itd. Już nie udają kim są naprawdę. Ani słowa o bezkarności Giertycha, Nowaka czy Gawłowskiego . Ani słowa, że od 2025 roku będziemy przyjmować każdego roku po 320 tysięcy emigrantów z Afryki, jak ujawnił premier Francji. PiS i tak wygra te wybory. Zakład ?
Sid
2024-06-03 14:27:49
Obajtek zaorał Lotos po całości, a potem sprzedał go za grosze arabom. Czas żeby za to odpowiedział.
Marian
2024-06-03 14:26:42
PO chce powsadzać PIS-rów to puszki za drobiazgi i to do końca nie sprawdzone ?!Tak naprawdę , jak Ziobry rozdali swoim strażakom kasiurkę po uważaniu , to i tak zostało w Polsce i w rodzinie . Tusk z Vincentem wypłacili z konta MF dla mafii vatowskich 250 mld. w ciągu kilku lat i głupie mendy wyborcze cisza , sza ! Wy durnie jesteście i tylko kopać Was w dupę wyborcy trzeciej drogi i Tuska . Tylko Konfederacja ! PIS-ory nie ogarnęły Tuska , to Tusk nie ogarnie PIS-u ! Tyle w temacie bracie !
To co ten Scerba
2024-06-03 14:20:06
nie ogarnął ptaszka ? Gamoń taki sam jak Joński !
@woren
2024-06-03 14:18:25
Warto uzupełnić wykształcenie w waszej młodzieżówce. O przejęciu spółki zadecydowało głosowanie udziałowców, za głosowało prawie 100% udziałów. Obajtek w tej sprawie bez takiej zgody udziałowców może się cmoknąć w trąbkę eustachiusza. Ale co wy tam wiecie o świecie
nadawca
2024-06-03 14:10:23
Pewnie matecki go ukrywa w swojej złodziejskiej fundacji
1,2,3
2024-06-03 13:59:24
Mogą mu skoczyć na pompę ! Giertych , zemdlał , zebździał się i tyle MU zrobili ! Duda uwalił Reformę Sądów ,to ma takie szmaciane Państwo ! Byle papuga robi w bambuko wymiar sprawiedliwości ! Karpińskiego nie można posadzić , Nowaka nie można posadzić , Giertycha do dzisiaj szukają ! Ani PIS , ani te pierdoły platfusy , nie są wstanie podskoczyć komunistycznej władzy PZPR , przemalowanej na różne idiotyczne kanapowe partyjki . Babcia za batonik w sklepie do aresztu , a bandyci do sanatorium ?
woren
2024-06-03 13:45:19
Obajtek jest odpowiedzialny za zniszczenie spółki LOTOS.
Okręg Drzetowo
2024-06-03 13:43:00
Chyba muszą być słabe te sondaże skoro taką śmieszną hucpę robią zamiast zając się granicami z nielgalnymi imigrantami, portem kontenerowym i zbożowym oraz zwijaniem gospodarki i zwalnianiem ludzi na bezrobocie
POKO
2024-06-03 13:08:59
Dlaczego PiS nie zastosował kiedyś takiej decyzji np. wobec Giertycha? Kto zna odpowiedź?
Anna
2024-06-03 12:59:59
Bezczelność tego faceta przekracza wszelkie granice. A Kaczyński cynicznie wystawia go z jedynką do europarlamentu.
Do toi
2024-06-03 12:58:14
Sylwester Rypiński, prezes ZUS powołany przez Donalda Tuska w 2007 roku został dwa lata później aresztowany za korupcję. Kiedy objął rządy w ZUS, odwołał 14 z 16 dyrektorów ZUS w Polsce, pozostawiając na stanowisku dyrektora szczecińskiej placówki. Został on również zatrzymany. W sprawie oskarżeniem objętych zostało 13 osób, mieli łącznie narazić ZUS na szkodę ok. 2 mln zł, w tym m.in za wkład kominkowy w prywatnym domu Sylwestra Rypińskiego oraz modernizację dachu.
@toi
2024-06-03 12:57:37
Jesli ktos rozbudował firmę która bardzo dobrze sabie radziła na świecie i odebrała niemcom część zysków to dla oszustów jest gabgsterem.
Polska
2024-06-03 12:56:28
Polska traci w Gdyni , Gdańsku, teraz zniknie i ten w Szczecinie , kolejny terminal zbożowy , bo Wejdą Niemcy tego chcieliście , wybierając 15.10.23 w wyborach i uwalając referendum . To co będzie 09.06.24 w wyborach do UE , na co i kogo ?
Prokuratura
2024-06-03 12:54:21
Prokuratura Krajowa informowała wtedy, że w związku z tym, iż sędzia Tuleya po raz trzeci nie stawił się na przesłuchanie w prokuraturze tzn Sędzia Tuleya nie będzie doprowadzony do prokuratury i co ?
Rozumiem,
2024-06-03 12:38:25
że w sprawie zawyżania cen benzyny drugim współoskarżonym jest Donald T., który obiecał paliwo po 5,19zł. Natomiast jeżeli w sprawie unikania wezwań prokuratury Obajtek wziął sobie za doradcę mec. Giertycha, to blado widzę szanse prokuratury w tym starciu.
toi
2024-06-03 12:32:15
Pętla wokół pisowskiego gangstera się zaciska.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA