Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Śniadanie na trawie w Willi Lentza. Pamięci Jacka Nieżychowskiego [GALERIA]

Data publikacji: 08 czerwca 2024 r. 18:39
Ostatnia aktualizacja: 08 czerwca 2024 r. 18:39
Śniadanie na trawie w Willi Lentza. Pamięci Jacka Nieżychowskiego
Fot: Krzysztof ŻURAWSKI  

„Gdybyś kochał mnie choć trochę” oraz inne przeboje z lat 60. XX wieku pobrzmiewały dziś w ogrodzie Willi Lentza, gdzie przywołano atmosferę złotych czasów polskiego big-beatu.

Plenerowa impreza związana była z obchodami 100. rocznicy urodzin Jacka Nieżychowskiego, będącego jednym z pomysłodawców przeprowadzenia w Szczecinie Festiwalu Młodych Talentów, który w zgodnej ocenie był jednym z najbardziej inspirujących wydarzeń muzycznych tamtego czasu, a jego echa pobrzmiewają do teraz.

Warto przypomnieć, że Jacek Nieżychowski w swojej karierze był m.in. aktorem i śpiewakiem operetkowym. Występował z „Silną Grupą pod Wezwaniem” - był to zespół muzyczny założony w 1968 roku przez Kazimierza Grześkowiaka, Jacka Nieżychowskiego, Andrzeja Zakrzewskiego oraz Tadeusza Chyłę.

Uczestnicy „Śniadania na trawie” swoimi strojami nawiązywali do czasów gdy w Polsce królował twist, a tryumfy odnosił pierwszy polski girls-band, czyli szczecińskie „Filipinki”.

Podczas imprezy występował kwartet smyczkowy oraz Lucyna Boguszewska z popularnymi ariami operetkowymi. Była też muzyka rozrywkowa z lat 60. Chętni mogli zwiedzać Willę Lentza, gdzie można było spotkać błąkającego się po korytarzach samego Augusta Lentza, w którego postać wcielił się szczeciński aktor Konrad Pawicki.

Krzysztof ŻURAWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA