Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Szczecińskie Odyseuszki walczą o tytuł w USA

Data publikacji: 24 maja 2024 r. 14:10
Ostatnia aktualizacja: 24 maja 2024 r. 14:33
Szczecińskie Odyseuszki walczą o tytuł w USA
Odyseuszki ze Szczecina walczą w finale Odysei Umysłu w Stanach Zjednoczonych. Fot. Drużyna Odyseuszek  

Drużyna Odyseuszek, czyli grupa uczennic piątej klasy Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Szczecinie zajęła pierwsze miejsce w Polskim Finale Odysei Umysłu, wygrywając jednocześnie prawo do reprezentowania naszego kraju w Światowym Finale Odysei Umysłu 2024 w USA. Dziewczęta właśnie walczą o tytuł mistrza świata w Iowa.

Odyseja Umysłu 2024 to międzynarodowy konkurs kreatywnego myślenia. Trwa od 21 do 25 maja.

- Składa się z części długoterminowej, która polega na wyborze jednego z pięciu problemów i zaprezentowaniu rozwiązania w formie przedstawienia oraz części spontanicznej, która polega na przedstawieniu rozwiązania problemu, którego się nie zna, poznaje się ten problem na scenie i przedstawia rozwiązanie mając na przygotowanie około siedem minut - informuje Ewa Weckwerth, mama jednej z uczennic.

Problem długoterminowy, który wybrała Drużyna Odyseuszek to Problem V: „Kapela daje czadu”.

- Odyseja Umysłu to platforma, na której młodzi ludzie rozwijają swoje umiejętności twórcze i krytyczne, uczą się pracować zespołowo oraz rozwiązywać złożone problemy - dodaje E. Weckwerth. - Młodzież prezentuje kreatywne rozwiązania, które dorosłym często nie przychodzą nawet do głowy. Przez kilka miesięcy szczecińskie uczennice samodzielnie przygotowywały rozwiązania dla wybranych zadań: pisały scenariusze, projektowały kostiumy i budowały dekoracje, aby ich prezentacja była unikalna i oryginalna. Ich ciężka praca zaowocowała sukcesem.

W skład drużyny wchodzi siedem uczennic: Milena Adamska, Blanka Nowak, Zosia Nowicka, Kalina Porzezińska-Furtak, Milena Rak, Marcelina Urbańska i Gabriela Weckwerth. Ich trenerkami są Małgorzata Firsiof i Magdalena Zaborowska-Zagórska.

Obecnie drużyna walczy o w Światowym Finale Odysei Umysłu 2024 w Iowa.

 - W środę miały część spontaniczną, która poszła im bardzo dobrze - informuje pani Ewa.

Ostateczny wynik starań uczennic Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Szczecinie poznamy już niebawem. Życzymy powodzenia.

(aj)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA