Niedziela, 21 lipca 2024 r. 
REKLAMA

PiS o teatrach, morale w partii i sojuszu Krzystek - PO

Data publikacji: 15 lutego 2024 r. 13:57
Ostatnia aktualizacja: 17 lutego 2024 r. 17:57
PiS o teatrach, morale w partii i sojuszu Krzystek - PO
Od lewej: Radni Maciej Kopeć, Rafał Niburski, Agnieszka Kurzawa i Marcin Pawlicki spotkali się z dziennikarzami przed siedzibą Teatru Polskiego. Fot. Ryszard Pakieser  

Radni Prawa i Sprawiedliwości zajęli się Teatrem Polskim oraz przyszłością Teatru Współczesnego. Mówili też o atmosferze w swojej partii, a także skrytykowali przedwyborczy sojusz prezydenta Szczecina Piotra Krzystka i Platformy Obywatelskiej.  

Przedstawiciele prawicy zorganizowali czwartkową konferencję prasową przed nową siedzibą Teatru Polskiego. Chcieli pokazać dziennikarzom stertę worków z gruzem, która stoi obok budynku. Jak opowiadali, worki znajdują się tu od czasu, gdy w sierpniu ub. roku teatr został zalany podczas ulewy.

- To smutny obrazek, który na przyjazd króla Danii został przykryty niebieską plandeką - stwierdził radny sejmiku Rafał Niburski. 

- A teraz plandeka zniknęła - dodał jego klubowy kolega Maciej Kopeć. - Ten widok nie mógł razić oczu króla, ale mieszkańców Szczecina już może, może mają się do niego przyzwyczaić.

Monika Gapińska, rzeczniczka prasowa TP, odpowiada, że "worki zostaną usunięte, jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe". 

Kolejny wątek: Teatr Współczesny. Politycy PiS opowiadali o tym, że ma zostać przeniesiony z gmachu przy Wałach Chrobrego, ale wciąż nie wiadomo gdzie, a to rodzi ich obawy. Radni miejscy Agnieszka Kurzawa i Marcin Pawlicki złożyli interpelację w tej sprawie. Pytają władze Szczecina m.in. o brane pod uwagę lokalizacje dla nowej siedziby teatru, o to, jak długa potrwa rozbudowa Muzeum Narodowego, o podwyżki dla pracowników TW. 

Właścicielem budynku przy Wałach Chrobrego jest marszałek województwa zachodniopomorskiego. Jego rzeczniczka, Gabriela Wiatr, poinformowała, że w sprawie Teatru Współczesnego nie zapadła jeszcze żadna decyzja. 

Zapytaliśmy polityków PiS o stan morale w partii, w kontekście wypowiedzi posła PiS Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który mówił, że partii grozi osunięcie się w ugrupowanie "geriatryczno-kanapowe". 

- Słowa posła Ardanowskiego pokazują, że PiS jest partią demokratyczną. A totalna opozycja tyle mówiła o autorytaryzmie w naszej partii... - komentował Rafał Niburski. - U nas morale jest bardzo dobre. W sobotę było świetne spotkanie z panią marszałek Elżbietą Witek. Sala wypełniona. Jesteśmy zwarci i gotowi do wyborów. Wierzymy głęboko, że PiS będzie rządziło i w Szczecinie, i w województwie zachodniopomorskim. 

A jak PiS ocenia to, że Platforma Obywatelska poparła Piotra Krzystka w staraniach o reelekcję?

- To oznacza, że Platforma nie chce wziąć realnej odpowiedzialności za miasto, bo jej kandydat miałby realne szanse na pokonanie prezydenta Krzystka - ocenił Rafał Niburski. 

Zdaniem Marcina Pawlickiego porozumienie PO-Piotr Krzystek nie zawiera żadnych konkretów dla mieszkańców - w przeciwieństwie do dawnych porozumień prezydenta Krzystka z PiS-em. ©℗

(as)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jeszcze raz
2024-02-17 18:00:56
Nie zatrudniać, ostracyzm,zdegradować do poziomu swojego wykształcenia...won od kasy publicznej!
Na fotkach
2024-02-17 17:57:26
Nabór do szkoły specjalnej, nie zatrudniać, niszczyć tych ludzi za brak mózgu.
Obiektyw
2024-02-17 13:57:36
Na zdjęciach sama patologia.
Do @Ośmioletnie
2024-02-16 23:08:56
POdasz argumenty i swoje rację , gdzie został przekaz zakłamany w podpunktach , wypiszesz , nie uciekając przed tym . Czekam !
Rząd Tuska
2024-02-16 23:05:51
Rząd Tuska przygotował projekt ustawy umożliwiający interwencję w Polsce służb innych państw. Projekt zakładał wspólne działania operacyjne oraz ratownicze polskich służb oraz zagranicznych na terytorium Polski. Działania operacyjne dotyczą ochrony imprez masowych, ale również i wolnych zgromadzeń. A to oznacza, że do pacyfikacji buntu polskiego społeczeństwa obecne władze mogą wezwać, rosyjskie lub niemieckie służby. Zagraniczne służby mają też w takim wypadku prawo do użycia broni .
Wkrótce
2024-02-16 23:00:59
Wkrótce po objęciu rządów przez Platformę Obywatelską zaczęto przywracać do pracy w MSZ absolwentów Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych. W czasach ZSRS uczelnia ta szkoliła kadry dyplomatyczne dla krajów komunistycznych, dbając jednocześnie o to, by spory procent swoich absolwentów związać z KGB. Niemal połowę stanowisk MSZ, wymagających posiadania stopnia dyplomatycznego, PO obsadziła absolwentami tej właśnie uczelni.
@Dęta afera PIS
2024-02-16 17:27:11
Dokładnie tak! Teraz spójrz na wpisy KonradX, Ośmioletnie i późniejsze wpisy tej samej osoby(to widać że ta sama osoba pisała, zmiana nicku nie pomogła) - przecież to jest nic innego jak "Dwie minuty nienawiści" znane z powieści Orwella. Tylko zamiast Braterstwa mamy PO a zamiast Goldsteina mamy Tuska. Poziom kłamstw, manipulacji i hejtu jest jednak zbliżony. Przecież to jest czysta socjotechnika albo wypowiedzi ludzi poddanych tej socjotechnice i wierzących świecie w jej "prawdy objawione".
@Ośmioletnie
2024-02-16 17:21:07
Ja to nie wiem czy ty kłamiesz za pieniądze, czy na prawdę w to wszystko wierzysz. bo jeśli to drugie, to serdecznie współczuje wyprania mózgu. Nawet mi się nie chce prostować tego steku bzdur, szkoda mi czasu i nerwów przed weekendem.
@Bogdana
2024-02-16 17:18:54
Patrząc po ilości błędów językowych i bzdur w twoim komentarzu, oceniam twój poziom inteligencji na znacznie poniżej średniej. Właśnie takie osoby stanowią dla pisu target i trzon ich elektoratu. Głupimi łatwiej manipulować a efekty widać choćby na tym forum
@KonradX
2024-02-16 17:15:55
Schizofrenię paranoidalną da się leczyć, tylko większość pacjentów odrzuca terapię bo nie zdają sobie sprawy z tego że są chorzy. Czy ten Adolf Tusk jest z tobą w pomieszczeniu, czy tylko słyszysz jego głos w głowie?
Jadwiga
2024-02-16 13:22:40
Jak przed wyborami jesiennymi, wypełźli z ogrzewanych pomieszczeń i stali na przystankach (tych niezatłoczonych oczywiście) lansując się w świetle fleszy aparatów aby pokazać się że coś robią i interesują się problemami naszego Szczecina. To naprawdę jest słabe i działa tylko na ich niekorzyść ale za to wzrastają szanse KO PO i wszystkich innych stojących po drugiej stronie. Dziękujemy.
Kermit
2024-02-16 13:01:33
MUPPET SHOW w akcji !!! czyli PIS rusza na wybory i wykazuje zainteresowanie miastem !!!
@Bogdana
2024-02-16 12:40:30
Jeszcze jedna kadencja PIS, a dogonilibyśmy nie Europę, tylko Białoruś. To duuża różnica.
@Bogdana
2024-02-16 10:54:29
Przecież Bogucki to pisowiec, sługus Kaczyńskiego. Takich ludzi się nie wybiera.
Stach
2024-02-16 08:16:25
Ci wszyscy co odrzucili referendum lub głosowali za przyjęciem nielegalnych, migrantów powinni ich przyjąć do swoich domów, lub być obciążeni daniną dla euro kołchozu tylko teraz takich bohaterów nie ma. OBUDŹ SIĘ POLSKO ta czerwono zielona lewacka ideologia euro kołchozu i koalicji 13 grudnia dotknie każdego z nas nie tylko rolników.
KonradX
2024-02-16 08:09:21
mamy w Polsce - rzad zdrady narodowej - kierowany przez antypolskiego agenta adolfa tuska. Oni nie chca rozwijac Polski, nie chca nic tworzyc, nic budowac. Przeciwnie. Ich celem jest zniszczenie i likwidacja Polski. Ale sama gadanina tego „rzadu” nie przepedzimy. Ta banda nie respektuje prawa, prawo jest przez nich brutalnie lamane, wiec na drodze prawnej, na drodze demokracji ich nie pokonamy. Dyktatorzy i bandziory zawsze ustepuja tylko wobec sily. Trzeba kuc kosy !
Do Dziewica
2024-02-16 08:05:17
Platforma Obywatelska zabrała też Polakom 153 mld oszczędności zgromadzonych w OFE aby spłacić część zadłużenia ZUS. Donald Tusk stwierdził wtedy, że pieniądze wpłacane na konta OFE nie należą do obywateli ?
Palikot
2024-02-16 08:02:51
Palikot po opuszczeniu Platformy Obywatelskiej zaczął ujawniać mechanizm działania tej partii, który polegał na umieszczaniu swoich ludzi gdzie tylko się da. Oceniał, że 90% posłów PO znalazło się w parlamencie dla pieniędzy. Liderzy stworzyli osobny mechanizm zdobywania pieniędzy, który polegał na tym, że człowiek PO zostawał szefem miejskiej spółki, ale musiał wypłacić premię do kieszeni kilku ludzi z partii, którzy odsyłali jeszcze z tego procent na kampanię wyborczą i samych posłów.
Większość
2024-02-16 08:01:50
Większość afer i grzechów Platformy Obywatelskiej została przez media przemilczana, bądź zbagatelizowana. Podczas prezentacji komitetu honorowego kandydatury Bronisława Komorowskiego na prezydenta w 2010 roku Andrzej Wajda w swoim wystąpieniu mówił -To jest wojna domowa, to jest walka o wszystko .Możemy mieć przyjaciół w TVN, wspiera nas też druga prywatna telewizja Polsat .
Ośmioletnie
2024-02-16 08:00:12
Ośmioletnie rządy Platformy Obywatelskiej obfitowały w afery i skandale związane z politykami tej partii, nie tylko na szczeblu centralnym, ale też lokalnym. Były to rządy wielkich afer takich jak hazardowa, afera Amber Gold, Infoafera, podsłuchowa czy afera Beaty Sawickiej, która wybuchła jeszcze przed objęciem władzy przez PO. Nieudolne rządy PO doprowadziły do zamknięcia polskich stoczni, czyli afery stoczniowej.
Bogdana
2024-02-16 00:27:49
Szkoda Szczecina dla Krzystka , Geblewicza , ale czerwony Szczecin nada wybierze platformersów, aż chce się zacytować ''tylko pod platformą, tylko pod tym znakiem Polski już nie będzie a Polak żebrakiem''. Zagłosujmy na Zbigniewa Boguckiego, świetny facet zawsze z ciętą ripostą na obecny rząd w sejmie.
Bogdana
2024-02-16 00:11:45
Jeszcze jedna kadencja PIS a dogonilibyśmy Europę. Ciemny lud dalej wybiera starych polityków, którym na rozwoju Polski nie zależy . Zaczęliśmy PCK, zbudowano tunel pod Świną, mierzeja Wiślana. Co za dorobek ma p. Krzystek, nie mówiąc o marszałku Sejmiku Geblewiczu. W Szczecinie prezydentem powinien zostać Zbigniew Bogucki, były wojewoda, obecnie poseł w Sejmie, który na każdy temat umie dowalić Ryżemu i Szołowni.
Dęta afera PIS
2024-02-15 20:52:36
Niezależnie od długości i szerokości geograficznej. Wszyscy o zapędach autorytarnych stosują tę samą retorykę. Zawsze musi być jakiś wróg zewnętrzny i wewnętrzny. A władza autorytarna jest nieomylna.. To klasyka każdej autorytarnej władzy.
Ale kogo to?
2024-02-15 20:37:33
A kogo obchodzi co mają do powiedzenia pisowcy? Czy ktoś ich w tym mieście jeszcze poważnie traktuje? Wybory się zbliżają, to udają że się interesują miastem. Byle do wyborów, a potem kolejne 4 lata życia za nasze i nic nie robienia. No chyba że za grubą kasę w miejskich spółkach. Choć tam też ciężko to nazwać robieniem, bardziej dojeniem spółek. pisowcy w tym mieście pokazali co są warci - mniej niż ziobro
Maria emerytura
2024-02-15 18:49:26
Wynocha z tego miasta darmozjady, przywłaszczacze. Umiecie tylko wyzywać jak inteligencja w byłym rządzie. Jak oglądam lub słyszę tych prostych ludzi ...
Ty brawo wy
2024-02-15 18:35:30
Wolę być nawet obatelem świata nie tylko Schengen niż , jak ty zacietrzewionym pisowcem , którego celem po przegranych wyborach jest tylko ZAMĘT PLUS :))) 8 lat wystarczy ( zmarnowany okres w moim życiu)
Dęta afera PIS
2024-02-15 17:34:15
O co wam biega ? a wiem przed wyborami zochydzić waszego kontrkandydata prawda wy PISie mordeczki ?? Macie prawo, ale chwytacie się brzytwy , która wykosi lokalny PIS do cna. Mieliście 8 tłustych lat żeby się wykazać ...co zrobiliście oprócz napchania swoich kieszeni ?? Niewiele .., a teraz BICIE PIANY O KILKA KONTENERÓW DO WYWIEZIENIA ??? Wstyd i 2 metry mułu !!
Mlodzi niecierpliwi
2024-02-15 17:31:07
Morale upada POprostu już 120 dni PO wyborach a tyłu młodych czeka na koryto . Dlaczego w spółkach zarządy są jednoosobowe anie kilkuosobowe ?
@Ola
2024-02-15 17:23:13
Co robią? Konkrety proszę.
Gierkowszyzna 2.0
2024-02-15 17:22:12
Za komuny było takie POwiedxonko : JASIU TY MOCNO TRZYMAJ , A JA LECĘ PO PIENIĄDXE @
Gierkowszczezna bis
2024-02-15 17:19:53
Za komuny fachowcy mieli takie POwiedzonko : JASIU , TY TRZYMAJ A JA LECĘ.PO PIENIĄDZE !
Geniusze
2024-02-15 16:52:20
A gdzie się podziali twórcy tego wiekopomnego dzieła, tj. patorozbudowy Teatru Polskiego? Pląsają obok na spacerniaku? Pora się przyzwyczajać. Kiedyś przyjdzie czas rozliczenia za wszystkie szkody! Oby jak najszybciej.
Geniusze na plakaty!
2024-02-15 16:45:25
A spawców tego cudu w osobach dyrektora TP, Marszałka Województwa i Prezydenta M. Szczecin nie ma na tle tej patorozbudowy teatru? Może to cudne trio przyzwyczaja się do zmian i hasa obok na spacerniaku🤗🤗🤗 Co tam jeszcze zostało do zniszczenia? Zamek w części runął, winowajców nie wykryto, bo to siła wyższa była! Uczyniły to zapewne duchy książąt pomorskich😱 Przyszła teraz pora na Teatr Współczesny. Jak śpiewał. ś.p. W.Młynarski: " co by tu jeszcze panowie spie.....?"
Arogant
2024-02-15 16:39:30
Takich mamy gospodarzy w Szczecinie i województwie…. Żal. PL
Ola
2024-02-15 16:37:53
Przynajmniej coś robią nie tak jak darmozjady z Platformy siedzący na samorządowych stokach.
Kanarek
2024-02-15 16:12:02
Kolorowo nie będzie jak znowu PO wygra a znając życie nasz ciemny lud ich znowu będzie wybierał
Madzia
2024-02-15 16:10:55
Syf robią w tym mieście krzystek i geblewicz i wszyscy się cieszą, teatr Polski w rozsypce zamek tez… poracha
Mietek
2024-02-15 16:10:44
Nie jestem zapisem ale coś z tym tematem powinno się faktycznie zrobić.
Ścigany
2024-02-15 16:09:47
Przynajmniej działają a nie poklepują cię po plecach jak pozostałe partie.
Kazio
2024-02-15 16:04:02
Skandal że nowy teatr Polski już się tak sypie… porażka nie mówiąc o tym teatrze współczesnym co nie wiadomo gdzie będzie i kiedy
olo
2024-02-15 16:03:58
Witamy ''lekarzy i inzynieerow;; z Lampedusy,!
zwykły obywatel
2024-02-15 15:53:57
Szukaja taniej sensacji, tylko żeby sie o nich mówiło. Przykre to i smutne
Zed
2024-02-15 15:31:21
Niburski oddaj pieniądze za Fryge
@Brawo Wy!
2024-02-15 15:28:23
Polacy już dawno doszli do przekonania "po co nam własny kraj jak jest strefa Schengen". Za chwilę pójdą na wybory do europarlamentu i zagłosują tradycyjnie za POPiS i lewicą oczekując zmian. Ha, ha, ha!
Sip won
2024-02-15 15:20:30
Normalnie mapet show, nie dość że to niemądre to do tego wyglądają jakby ich skądś przywieźli...
j24
2024-02-15 15:19:23
Enea SA , Enea Oświetlenie i Polskie Terminale /spółka prtu/ . W pracy są obszczymurki tam biorą ogromne wynagrodzenie , a co robią w godzinach pracy? Już do RM z prośbą o zgodę na pogonienie ich ze spółek Skarbu Państwa.
pis
2024-02-15 15:09:01
pisiorki woreczki a plecy i jazda darmozjady
Były PISior
2024-02-15 15:05:16
Te tłuste PISie koty mają coś jeszcze do powiedzenia ?? Kim trzeba być ??
doBrawo Wy!
2024-02-15 14:59:56
I co z tego ?? Zapomniałeś dodać ,że to POlski do niczego nie zobowiązuje za to ,że przyjęliśmy uciekinierów z Ukrainy . Wy dziadersy z PIS tylko zamęt i jątrzenie siać potraficie . Jechać PIS !!!
Popieram
2024-02-15 14:59:40
projekt przeniesienia Teatru Współczesnego. I od razu zaproponuję nową lokalizację. Otóż najwyższy czas docenić i uruchomić kulturalnie dzielnice północne Szczecina, zatem witaj Teatrze Współczesny na Skolwinie! Brawo!
Brawo Wy!
2024-02-15 14:47:34
Na forum ''Kuriera"' cisza,W eurokolchozie wlasnie przeglosowano pakiet imigracyjny,Na polecen ie Tuskoszczenki byli za oczywiscie przedstawiciele kO i przystawki z koalicji 13 grudnia,Za byli tez oczywiscie towarzysze Miller,Wolodia Cimoszewicz i Belka ,ktorzy dostali sie tam dzieki poparciu popaprancow,,
Dziewica
2024-02-15 14:35:23
Won złodzieje!
amper
2024-02-15 14:04:21
A tłusty kot Pawlicki niech zrobi najpierw porządek w OW Enei w Dziwnowie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA