Niedziela, 21 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Postaw na Ryśka!

Data publikacji: 29 stycznia 2018 r. 13:39
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:02
Postaw na Ryśka!
 

Mały jest, w typie liska. A wabi się Rysiek. Ktoś tego włochatego rudzielca o krzywych nóżkach zostawił na mrozie pod wielkim drzewem w parku Żeromskiego. Kto by pomyślał: słodki sześciolatek za kratami schroniska? Niestety.

Po dawnym domu śladu nie ma. Po dawnym życiu - także. Teraz dla Rysia domem boks 69, a numerem ewidencyjnym 950/17.

- Rysiu wobec ludzi pozostał przyjazny. Choć z natury pogodny, to raczej nie jest typem przytulanki. Ceni sobie własną przestrzeń życiową. Oczywiście, z wyjątkiem czasu na zabawę. Wówczas lubi zaszaleć na wybiegu, potańczyć z piłką, poganiać - opowiadają o Ryśku jego schroniskowi opiekunowie. - Chłopak jest typowym kanapowcem. Idealnie chodzi na smyczy. Świetnie sprawdzi się w każdej rodzinie. Sprawia wrażenie wymarzonego kompana dla starszej osoby.

Rysiu wciąż lubi ludzi. Inne psy toleruje, choć zaczepiony potrafi warknąć i pokazać zębiska. Jest już zaszczepiony i wykastrowany. W schronisku tęskni za prawdziwym domem, wygodną kanapą, puchatą poduszką i pełną miską. Tęskni za własnym - dobrym - człowiekiem.

Kto chciałby Ryśka (950/17) przygarnąć, otworzyć przed nim dom i serce, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na miłośników „naszych braci mniejszych" w schronisku czekają również przyjaźnie mruczące kociaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/ZUK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA