Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Warszawa: turysta z Hongkongu postanowił popływać w Wiśle

Data publikacji: 20 marca 2024 r. 12:58
Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2024 r. 18:07
Warszawa: turysta z Hongkongu postanowił popływać w Wiśle
Fot. Straż Miejska w Warszawie  

Strażnicy miejscy wyciągnęli z Wisły turystę z Hongkongu, który mimo zimna postanowił popływać w rzece. Nurt zepchnął go daleko od miejsca, gdzie zostawił ubranie, ale był w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej.

Strażnicy miejscy z patrolu rzecznego zauważyli na wysokości Saskiej Kępy człowieka płynącego wpław przez Wisłę. Temperatura wody wynosiła 8 stopni C. Funkcjonariusze podpłynęli do niego łodzią i wyciągnęli go na pokład. Pływak okazał się mieszkańcem Hongkongu.

"Wyjaśnił, że jest turystą i chciał po prostu popływać, ale trochę przeliczył się z siłami. Nie wiedział też, że w Wiśle obowiązuje zakaz kąpieli i że wypłynął na szlak żeglowny" – powiedzieli strażnicy miejscy.

Wyjaśnili, że mężczyzna, chociaż okazał się doskonałym pływakiem, nie wziął pod uwagę ani siły nurtu rzeki, który zepchnął go daleko od miejsca, gdzie zostawił ubranie, ani zbliżającego się gradobicia. Był w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, ale narzekał na zimno.

Strażnicy miejscy okryli go kocem termicznym i przetransportowali łodzią na plażę przy płycie Desantu, po drugiej stronie Wisły, gdzie pozostawił swoje rzeczy. Po pouczeniu przez strażników i ubraniu się, zabezpieczony kocem termicznym amator dzikich kąpieli został zwolniony.

 

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Chińczyk
2024-03-21 17:54:10
z HongKongu - biedak nie wiedział nic o Czajce Trzaskowskiego...
do Felek
2024-03-21 09:01:58
- "kondycja psychiczna" nie jest PO_trzebna, fizyczna tak. PO_nadto ten "Hongkończyk" to zero w PO_równaniu do Ibrahima;- "Białorusini wypchnęli go wręcz do rzeki, on płynął sześć dni. W ciągu dnia w tej lodowatej wodzie, w nocy wychodził na brzeg. Mokry i zmarznięty kładł się na gołej ziemi, nie zapalał ogniska, bo bał się, że go ktoś zobaczy" - nauczycielka Katarzyna Wappa.
Hong
2024-03-20 13:43:14
Piszmy dokładnie, był to Hongkończyk :)
Felek
2024-03-20 13:33:04
No w dobrej kondycji psychicznej to on na pewno ie jest.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA