Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Ależ słodka Mrówka!

Data publikacji: 26 grudnia 2021 r. 21:16
Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca 2022 r. 11:58
Ależ słodka Mrówka!
Na nowe domy i rodziny w szczecińskim schronisku czeka 20 kociaków i 24 psiaki. W tym jedyna w swoim rodzaju Mrówka (381/21) - do przygarnięcia na już i na zawsze.Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

„Ufna, uległa, przymilna. Wspina się na kolana, aby choć przez chwilę zaznać ludzkiego ciepła" - tak o Mrówce, filigranowej psince, opowiada wolontariusz schroniska.

Ma filmową urodę, ale jej los jest teraz daleki od bajki.

- Jeszcze jest zdezorientowana. Powoli oswaja się ze schroniskową rzeczywistością - o Mrówce opowiada jej schroniskowy opiekun. - Jest bardzo przymilna. Łaknie kontaktu z człowiekiem. W kontakcie otwarta, szybko nawiązuje relacje. Nasza Mróweczka to idealny psiak rodzinny. Maleńka, ufna i uległa. Spokojna na spacerach, a na wybiegu grzeczna. Poza tym dobrze się dogaduje z innymi psami.

Mrówka ma 9 lat, ale jest w świetnej kondycji i zdrowiu. Rozczulająco zabiega o uwagę, nadstawiając się na czułe głaski. Nic nie wiadomo o jej przeszłości, ale ufność wobec ludzi każe przypuszczać, że miała bezpieczny dom, w którym kiedyś była kochana. Nie powinna więc długo czekać na nową szansę od losu. Nie dla niej zimny schroniskowy boks i kraty.

Kto chciałby przygarnąć filigranową Mróweczkę - lub jakąkolwiek inną bezdomną psinę czy kocinę - jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

Uwaga: schronisko pracuje w reżimie sanitarnym, co oznacza, że wejście na teren jego biura jest możliwe wyłącznie w maseczce i przy zachowaniu zasad dystansu społecznego. Na spacery zapoznawcze oraz adopcje należy się umawiać z wyprzedzeniem, najlepiej telefonicznie.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA