Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Atos - Jeden za wszystkich?

Data publikacji: 28 marca 2022 r. 12:14
Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca 2022 r. 11:58
Atos - Jeden za wszystkich?
Atos (452/21)ma wielkie serce do ludzi i charakter. Ale nie jest ani młody, ani filigranowy. Czy to wystarczające powody, żeby za kratami odsiadywał wyrok nie za własne winy? Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

Pozostawili go na działkach, mimo zimy. Bez ciepłego schronienia, jedzenia, samego. Gdyby nie interwencja Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, los Atosa byłby przesądzony. Choć i teraz - w schronisku nikt przy nim nie zatrzymał się na dłużej, nawet o niego nie zapytał.

Choć jest duży, nie przyciąga uwagi. Przeciwnie, jak inne bure i niemłode psy dla zainteresowanych adopcją schroniskowych rezydentów zdaje się niewidzialny. Czy dlatego, że to pies po przejściach?

Nie wiadomo, jak długo mieszkał na działkach przy ul. Jordana. Wiadomo, że w na tyle złych warunkach, że tuż przed sylwestrem ub. roku został odebrany interwencyjnie przez wolontariuszy szczecińskiego oddziału TOZ.

- Atos dał się poznać jako, zrównoważony psi indywidualista. Ludzi szanuje, ale nie jest skory do nawiązywania z nimi bliskich relacji. Przynajmniej na początku. Dlatego uważamy, że najlepiej odnajdzie się przy opiekunie, który okaże mu cierpliwość i zrozumienie, a też nie będzie mu się narzucał. Atosowi potrzebny dom, w którym wreszcie poczuje się bezpiecznie, czyli spokojny i raczej bez małych dzieci - mówią pracownicy schroniska. - Poza tym z Atosa jest poczciwym psiakiem, który świat eksploruje węszeniem. Sprawdzi się więc np. jako kompan na długich spacerach.

Atos jest łagodnym olbrzymem - siedmiolatkiem w świetnej kondycji i zdrowiu. Po przejściach, ale z wielkim sercem dla ludzi. Warto dać mu szansę - zły los wreszcie odmienić.

Kto chciałby przygarnąć Atosa (452/21) - lub jakąkolwiek inną równie samotną psinę czy kocinę przyjąć do rodziny - jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie (al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl). Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

Uwaga: schronisko pracuje w reżimie sanitarnym, co oznacza, że wejście na jego teren jest możliwe wyłącznie w maseczce i przy zachowaniu zasad dystansu społecznego. Na spacery zapoznawcze oraz adopcje należy się umawiać z wyprzedzeniem, najlepiej telefonicznie.
* * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA