Sobota, 13 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Czarny Edek, czyli świat w biegu

Data publikacji: 11 listopada 2023 r. 09:55
Ostatnia aktualizacja: 11 listopada 2023 r. 10:55
Czarny Edek, czyli świat w biegu
Sympatyczny „brabrador” – czarny Edek (315/23) – jest młody i trochę szalony. Potrzebuje opiekunów, którzy aktywnie spędzają wolny czas. Bo on nie jest typem kanapowca. Przeciwnie, ma niespożyte pokłady energii. Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt/Wolontariat  

„Kto marzy o labradorze, ale dla psa tej rasy ma zbyt mało miejsca? Ten powinien poznać Edka, który jest niczym niewyrośnięty „brabrador” – przekonują wolontariuszki Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

Edek ma blisko dwa lata. Młody psiak, a jednak rezydentem szczecińskiego przytuliska jest po raz wtóry. Powrócił z nieudanej adopcji, na początku sierpnia br.

– Powodem zwrotu było niby to, że Edek gryzie dzieci. Opowieść była jednak tak niespójna, że jakoś w nią nie uwierzyliśmy – mówią Agnieszka i Sandra, wolontariuszki pomagające w opiece nad podopiecznymi placówki przy ul. Zwierzęcy Zakątek.

Znają Edka jak nikt. Opowiadają więc: „Wszędzie się mieści, wszędzie się wciśnie, a do tego jest szybki jak strzała. Lubi biegać za piłeczkami. Tak naprawdę może biegać za wszystkim, byle biegać. Lubi smaczki. Zwłaszcza te, które zajmują go na dłużej. Dzięki temu, że może z nimi trochę dłużej powalczyć, to na świecie ginie o jeden kocyk mniej. Choć nie był w żadnej szkole, to grzecznie wykonuje polecenia: siad, podaj łapę i wiele innych. Jak już się wybiega i wyszaleje, to lubi usiąść przy opiekunie. Widać, że marzy o prawdziwym domu i własnej rodzinie”.

Czarny Edek jest psiakiem pozytywnie nastawionym do świata i ludzi. Przyjaznym, otwartym, niezwykle sympatycznym. Do tego bystrym, a z takimi – jak to mówią – nie ma lipy.

– Obiecałyśmy naszemu kochanemu „brabradorowi”, że mu znajdziemy wspaniały dom i rodzinę: kochającą, cierpliwą, która zrozumie jego psie potrzeby i pokaże mu świat z jak najlepszej strony. Taką na zawsze! – przekonują opiekunki Edka.

Edek (315/23) zasługuje na drugą szansę od losu: na nowy dom i kochającą rodzinę. Potrzebuje ich na już i na zawsze. Osoby, które zechciałyby przygarnąć tego ciekawego świata młodziaka – lub jakąkolwiek inną psinę lub kocinę w potrzebie – są proszone o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie (ul. Zwierzęcy Zakątek 1, tel. +48 91 48 70 281, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl).

Placówka jest czynna codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 8-16. Uwaga: przed każdą adopcją obowiązują minimum dwa spacery zapoznawcze oraz specjalna ankieta. Schronisko nie wydaje psów na łańcuch. Prosi o przemyślane adopcje.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA