Sobota, 13 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Czemu nie Saba?

Data publikacji: 15 sierpnia 2023 r. 09:16
Ostatnia aktualizacja: 15 sierpnia 2023 r. 11:16
Czemu nie Saba?
Saba (239/23) trafiła do schroniska po śmierci swojej opiekunki. Tej poczciwej seniorce dom jest potrzebny na już i na zawsze. Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt/Wolontariat  

Wraz ze śmiercią najbliższej jej osoby straciła wszystko: czułą opiekę i bezpieczny dom. Z miejsca na kanapie trafiła do schroniskowego boksu. W jesieni życia taka zmiana - także dla psa - jest niemal jak wyrok.

Saba ma 14 lat. Nie da się ukryć, że przed nią ostatnia prosta. Miała ją spędzić szczęśliwie u boku kochającej opiekunki. Nie pozwoliła na to jej śmierć.

- Saba to urocza psia seniorka: niezwykle łagodna i spokojna. Chętnie spędza czas na spacerach, pięknie chodzi na smyczy. Wzruszająco okazuje wdzięczność za każdą poświęconą jej chwilę. Ma sporo lat, ale wciąż cieszy się życiem. Dlatego z ogromną nadzieją wyglądamy dla niej wspaniałego domu - przekonuje jedna z wolontariuszek.

Doświadczeni w opiece nad domowymi zwierzętami nie mają wątpliwości, że starsze psy szybciej się aklimatyzują w nowych warunkach. Adoptujący zwykle też nie mają z nimi najmniejszych kłopotów. Pewnie dlatego, że - jak wiadomo - starsze psy kochają bardziej. Choć - niestety - w schroniskowych realiach to właśnie one mają mniejsze szanse na adopcje. Dlatego…

- Kochajmy stare psiaki! One nie mają czasu, aby miesiącami czekać na prawdziwy dom - apelują schroniskowi opiekunowie.

Osoby, które zechciałyby przygarnąć seniorkę Sabę (239/23) - lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę w potrzebie - są proszone o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie (ul. Zwierzęcy Zakątek 1, tel. +48 91 48 70 281, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl). Placówka jest czynna codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 8-16.

Uwaga: przed każdą adopcją obowiązuje ankieta przedadopcyjna oraz minimum dwa spacery zapoznawcze. Schronisko nie wydaje psów na łańcuch. Prosi o przemyślane adopcje.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA