Niedziela, 21 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Ejże, Mela!

Data publikacji: 25 listopada 2023 r. 10:20
Ostatnia aktualizacja: 25 listopada 2023 r. 11:20
Ejże, Mela!
Mela (331/23) ma niespełna trzy lata. Jest ładna, przyjazna i bystra. Trudno zrozumieć, dlaczego tak słodka sunia nadal - w schroniskowym boksie - czeka na swojego człowieka. Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

Ma fantastyczną sportową sylwetkę. Świetnie skacze i biega. Za smaczek chętnie podaje łapę. Natomiast bez powodu - wskakuje do otwartego samochodu, byle tylko ruszyć w świat ze swoim człowiekiem.

Mowa o Meli, która do schroniska trafiła w połowie sierpnia br. Wówczas nie wyglądała równie fantastycznie, jak teraz. Była przerażona i potwornie wychudzona. Nie wiadomo, czy na skutek długotrwałej bezdomności, czy też okrucieństwa jej dawnego „pana życia i śmierci".

- Mela bardzo stara się zwrócić na siebie uwagę. Gdy tylko zobaczy kogoś przy schroniskowych boksach, natychmiast zaczyna podskakiwać na wysokość jego oczu. Jakby chciała powiedzieć: popatrz na mnie. Poszczekuje przy tym, pewnie zagadując przechodnia. Jednak nie wszyscy dobrze odczytują ów gest szczerej sympatii. Mimo że nie ma w niej cienia agresji - opowiadają schroniskowi opiekunowie. - Mela jest sympatyczną młodą sunią, która uwielbia spędzać czas na spacerach i zabawach np. z piłką. Świetnie chodzi na smyczy. Sympatycznie odnosi się również do innych psiaków. Natomiast nie wiemy, jak wygląda jej kontakt z kotami.

Mela jest młoda, bystra i łasa na przysmaki. To kombinacja, dzięki której szybko i chętnie się uczy.

- Już chętnie podaje łapę, na polecenie robi siad, a wkrótce - oby już dzięki nowej rodzinie i we własnym domu - nauczyła się wykonywać różne psie sztuczki. Mamy nadzieję, że niebawem znajdziemy dla Meli najlepszych ludzi pod słońcem, którzy otoczą ją czułą opieką i przywrócą gdzieś zagubione poczucie bezpieczeństwa - przekonują schroniskowi opiekunowie.

Mela (331/23) jest w pełni sił i zdrowia. Gotowa do adopcji na już i na zawsze. Słodka z niej dziewczyna, która do pełni szczęścia potrzebuje „tylko" dobrego człowieka. Kto chciałby przygarnąć tę oryginalnie umaszczoną sunię - lub jakąkolwiek inną psinę lub kocinę w potrzebie - są proszone o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie (ul. Zwierzęcy Zakątek 1, tel. +48 91 48 70 281, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl).

Placówka jest czynna codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 8-16. Uwaga: przed każdą adopcją obowiązują minimum dwa spacery zapoznawcze oraz specjalna ankieta. Schronisko nie wydaje psów na łańcuch. Prosi o przemyślane adopcje.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA