Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Imbir (nie tylko) na zimę

Data publikacji: 23 grudnia 2022 r. 12:38
Ostatnia aktualizacja: 24 grudnia 2022 r. 23:58
Imbir (nie tylko) na zimę
Imbir (378/22) to niespełna roczny szczeniak w typie labradora, który na nowy dom i rodzinę czeka w boksie nr 15 szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

To młodziutki rozbrykany pies. Niespełna roczny szczeniak. Jednak najlepszy okres życia mu umyka za kratami przytuliska dla bezdomnych zwierząt. Czy w schroniskowym boksie przyjdzie mu spędzić także najbliższe święta?

Imbir jest mieszańcem labradora. Stąd jego postura i charakterystyczny biszkoptowy kolor. I jak psy tej rasy jest…

- Bardzo wesoły i ufny, a też szybko nawiązuje przyjazny kontakt z człowiekiem - o Imbirze opowiadają jego schroniskowi opiekunowie.

Do placówki przy al. Wojska Polskiego szczeniak trafił w połowie sierpnia br. Jako znaleziony przy ul. Zakole. Nie wiadomo, co stało się z jego dotychczasową rodziną. Faktem jest, że Imbir stracił dom, gdy z rozczulająco „puchatej kulki" zmienił się w obiecującego młodego psa - tyle że dużego.

- Nadal trzeba go traktować jak szczeniaka. Ma niespełna rok i wciąż jest rozbrykany. Na widok znajomych cieszy się całym sobą. Inaczej mówiąc: ma bardzo wysoki poziom pobudzenia i dość trudno go wytonować. Potrzebuje cierpliwego i doświadczonego opiekuna, który naszego niesfornego Imbira nauczy dobrych manier - mówią pracownicy schroniska.

Imbir jest bystry, chętny do nauki. Ciekawym świata i kochającym tyleż spacery, co zabawowe wyzwania. Do tego jest pieszczochem i łasuchem. To idealna kombinacja cech, dzięki której ten uroczy psiak ma szansę stać się wymarzonym kompanem dla każdej rodziny. Tym bardziej, że jest przyjaźnie nastawiony wobec innych psów, a na koty nie zwraca uwagi. Może więc się okazać „puzlem", który idealnie uzupełni każde rodzinne stadko pupilów.

Kto zechciałby wyrwać zza schroniskowych krat to psie dziecko (378/22) - przygarnąć, przyjąć do rodziny - jest proszony o kontakt z placówką przy al. Wojska Polskiego 247 w Szczecinie: tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Obecnie na nowy dom w schroniskowych boksach czeka ponad 60 czworonogów, w tym aż 50 psiaków.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA