Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Jego Wysokość Kot Rudolf

Data publikacji: 25 listopada 2023 r. 10:54
Ostatnia aktualizacja: 25 listopada 2023 r. 11:54
Jego Wysokość Kot Rudolf
Jego Wysokość Kot Rudolf (193K/23) jest piękny i chadza – jak na urodzonego przywódcę stada przystało – z wysoko uniesionym ogonem. Na swojego człowieka czeka w szczecińskim schronisku. Może czeka właśnie na Ciebie? Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

Rudolf pręży grzbiet. Ociera się o nogi opiekuna. Nadstawia kark na głaski. I patrzy w oczy tak, jakby świata poza człowiekiem nie widział.

Choć on zawiódł go okrutnie. Zapakował do kontenera i wywiózł na skraj Puszczy Bukowej, zostawił. W taki sposób – w trakcie minionego upalnego lata – pozbył się z domu nie tylko jego. Ale on przeżył: dzięki nieobojętności przypadkowych ludzi i pogotowiu interwencyjnemu schroniska, które na czas dowiozło porzuconego Rudolfa do bezpiecznego Domu Kota.

– Rudolf to efektownie umaszczony kocur o silnej osobowości. Obojętnie, który ze schroniskowych Domów Kota zamieszkuje, zawsze zajmuje najwyższą pozycję w hierarchii stada – mówi jeden z opiekunów. – Bardzo lgnie do człowieka, doprasza się atencji i pieszczot. Uwielbia, gdy się go drapie za uszkiem. Może wśród Czytelników „Kuriera” znajdzie się ktoś, kto podaruje Rudolfowi prawdziwy, pełen miłości i bezpieczny dom. On z pewnością odwdzięczy się przyjaznym mruczeniem.

Kot Rudolf ma około 4 lat. Jest schroniskowym rezydentem o numerze: 193K/23. Jego tymczasowym schronieniem jest Dom Kota nr 3. Ten uroczy łaciaty przytulas zasługuje na drugą szansę od losu: na nowy dom i kochającą rodzinę. Potrzebuje ich na już i na zawsze. Osoby, które zechciałyby przygarnąć tego sympatycznego chłopaka – lub jakąkolwiek inną kocinę lub psinę w potrzebie – są proszone o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie (ul. Zwierzęcy Zakątek 1, tel. +48 91 48 70 281, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl).

Placówka jest czynna codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 8-16. Uwaga: przed każdą adopcją obowiązują minimum dwa spacery zapoznawcze oraz specjalna ankieta. Schronisko nie wydaje psów na łańcuch. Prosi o przemyślane adopcje.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA