Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Lenka na lepszy czas

Data publikacji: 31 października 2022 r. 06:56
Ostatnia aktualizacja: 31 października 2022 r. 07:56
Lenka na lepszy czas
Nieśmiała i nieco wycofana Leneczka (178K/21) - rezydentka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie - od ponad roku w oczekiwaniu na prawdziwy dom i kochającą rodzinę. Bez czułego opiekuna dobrej przyszłości dla niej nie ma. Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

„To bardzo łagodna istotka, która nie wchodzi w konflikt z innymi kotami. Idealna na dopełnienie rodziny mruczącą kruszyną" - do przygarnięcia pięknej Lenki zachęcają jej schroniskowi opiekunowie.

To bardzo charakterystycznie i oryginalnie umaszczona koteczka, która w realiach zwierzęcego przytuliska się nie odnajduje.

- W schroniskowym Domu Kota na prawdziwy dom i kochającą rodzinę czeka od dziecka. Trafiła pod naszą opiekę jako maleńki dzikusek, przed rokiem. Od tego czasu staramy się „oswoić" jej wrodzoną lękliwość. Co przychodzi z trudem, zwłaszcza w warunkach schroniska. Lenka rozpaczliwie potrzebuje wyjątkowego opiekuna i domu. W miejscu przyjaznym i bezpiecznym, otoczona czułą opieką, z pewnością zmieni się w łaknącą bliskości mruczącą koteczkę, która chętnie będzie nadstawiała się na głaski i zasypiała na kolanach ulubionego opiekuna - przekonują pracownicy schroniska.

Lenka ma już 18 miesięcy. Przyciąga uwagę niezwykłą urodą. Niestety, jest też jedną z najsmutniejszych kocich rezydentek.

- Mimo że jest młodziutka, bardzo rzadko się bawi. Czas i miejsce, w którym przebywa, działają na jej niekorzyść. To bardzo łagodna istotka. Ufa nielicznym znajomym osobom, ale łatwo płoszy się nawet w ich obecności. Jednak jest łakomczuszkiem, więc wiele udało się z nią wypracować właśnie dzięki smakołykom. Bierze je z dłoni. Kiedy je pałaszuje ze smakiem, daje się głaskać. Widać wyraźnie, jak bardzo lubi i jak wielką przyjemność jej sprawie ludzki dotyk. Jednak… nagły hałas, ruch, o które nietrudno w schronisku, przerywają tę sielankę. Robi się smutna. Wycofana. Potrzebuje więc człowieka, który cierpliwie i delikatnie będzie kontynuował pracę nad jej socjalizacją. Bez niego dla Lenki dobrej przyszłości nie ma.

Zdaniem wolontariuszki opiekującej się Lenką, ta wyjątkowo delikatna koteczka zdaje się idealną kandydatką na „dokocenie" każdej rodziny. Jest przekonana, że po odpowiednim wprowadzeniu, miły i przyjazny koci rezydent mógłby pomóc Lence zaufać nowym ludziom.

Kto chciałby tej kruszynie (178K/21) zmienić świat na lepsze, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Pod opieką schroniska na nowe domy i rodziny czeka obecnie 50 psiaków oraz 22 kociaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA