Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Na spacer z Randalem

Data publikacji: 09 maja 2022 r. 09:51
Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca 2022 r. 11:58
Na spacer z Randalem
Bystry i sympatyczny Randal (79/22) - który pierwszy inicjuje wszelkie zabawy i pościgi - czeka w schronisku na nowy dom i rodzinę. Może właśnie czeka na Ciebie? Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

Tego się nie robi. Nikomu, nawet psu. Nie porzuca bez słowa po latach bycia dla kogoś całym światem. Nie łamie serca. Nie pozbawia przyszłości i nadziei. Chyba że - jak unaocznia przypadek Randala - jest się najokrutniejszą z istot: cZŁOwiekiem.

Ten psiak jest dla kogoś niezdanym egzaminem z człowieczeństwa. Dla tego, kto go chłodną nocą wyprowadził na spacer i z 10 latami wspólnej przeszłości zostawił samego na ulicy: pozbawił bezpiecznego miejsca na ziemi: ciepłego kąta, dachu nad głową. Skazując na niepewność jutra i głodną bezdomną samotność.

- Randal jest miłym, fajnym i naprawdę słodkim psiakiem. Do tego jest bardzo bystry. Nie wiadomo, w jakich okolicznościach stracił dom. Bo do schroniska został dowieziony nocą, 5 marca br., z ul. Jagiellońskiej, przez samochód pogotowia interwencyjnego - mówi pracownik schroniska. - Ten pies ma ogromny potencjał. Na pewno będzie świetnym kompanem: uwielbia zabawy z opiekunem i zawsze jest chętny na spacery. Do tego jest bardzo pozytywnie nastawiony do ludzi. Lubi ich bliskość i wspólne spędzanie czasu.

Jest też w typie owczarka niemieckiego, a więc sporej wielkości. Co jednak nie powinno przeszkadzać przyszłym opiekunom, skoro - jak wiadomo - kochanego ciała nigdy za wiele.

Randal jest teraz rezydentem boksu nr 47. Zaszczepionym, odrobaczonym, wysterylizowanym. Ze świetnym wynikiem po weterynaryjnym „przeglądzie technicznym", a więc w dobrej kondycji i zdrowiu. Szkoda, że jeszcze nikt nie dostrzegł wielkiego serca drzemiącego w tym słodziaku.

Kto chciałby sympatycznego Randala (79/22) - lub jakąkolwiek inną równie samotną bezdomną psinę czy kocinę - przygarnąć, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA