Niedziela, 21 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Nela sprzed kina „Pionier"

Data publikacji: 15 listopada 2023 r. 20:24
Ostatnia aktualizacja: 15 listopada 2023 r. 21:24
Nela sprzed kina „Pionier"
Nela (398/23) to zaledwie półtoraroczna sunia, która w schronisku czeka na nowy dom i rodzinę. Wypatruje opiekuna, który będzie aktywnie spędzał z nią czas. Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt / Wolontariat  

Zajmuje pierwszy ze schroniskowych boksów. Siada przy kratach i wypatruje człowieka, który wreszcie jej powie: „Chodź, pójdziemy do domu".

Nela ma niespełna półtora roku. Jest energiczna i silna, więc nie dla niej przesypianie dni na kanapie.

- Niczym szczeniaka, roznosi ją energia. Jest też niezwykle ciekawa świata. Nic dziwnego, że na spacerze zapachy wodzą jej nos z lewa na prawo, zygzakiem. Dlatego nauka chodzenia na smyczy na pewno jej się przyda - opowiadają wolontariusze i pracownicy schroniska. - Dla Neli szukamy aktywnych opiekunów, którzy będą w stanie poświęcić suni odpowiednio dużo czasu na zabawy i spacery, aż do jej zmęczenia. Dla takiej rodziny Nela będzie wspaniałą przyjaciółką, której uśmiech - jak się przekonaliśmy - potrafi zmiękczyć nawet najtwardsze serca.

Neli dom zaginął w połowie września br. Została porzucona przy kinie „Pionier" w al. Wojska Polskiego. Nikt o nią nie pytał, nikt nie szukał. Choć jest w świetnej kondycji i zdrowiu, gotowa do adopcji na już i na zawsze, to… „Kolejki chętnych brak, niestety" - przyznają w schronisku.

Nela (398/23) zasługuje na drugą szansę od losu: na nowy dom i kochającą rodzinę. Osoby, które zechciałyby przygarnąć sunię z temperamentem, która chętnie rozdaje buziaki i uśmiechy - lub jakąkolwiek inną psinę lub kocinę w potrzebie - są proszone o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie (ul. Zwierzęcy Zakątek 1, tel. +48 91 48 70 281, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl).

Placówka jest czynna codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 8-16. Uwaga: przed każdą adopcją obowiązują minimum dwa spacery zapoznawcze oraz specjalna ankieta. Schronisko nie wydaje psów na łańcuch. Prosi o przemyślane adopcje.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA