Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Nie ma jak Ostry

Data publikacji: 29 grudnia 2022 r. 15:16
Ostatnia aktualizacja: 29 grudnia 2022 r. 15:16
Nie ma jak Ostry
 

Z opiekunem przybija „piątki" i je mu z ręki. Jednak okres pobytu za kratami kojca wyraźnie mu nie służy. „Gdy nieznajomy zbliża się do jego klatki, Ostry zaczyna głośno szczekać: dając do zrozumienia, jak bardzo - wreszcie - chciałby to miejsce zamienić na przyjazny dom" - opowiadają pracownicy schroniska.

Ostry jest niepozorny, bury, niemłody. Na tle innych schroniskowych rezydentów stał się więc niemal niewidzialny. W adopcjach szansach - niestety - na końcu listy: za kratami odsiaduje więc wyrok nie za swoje winy od ponad roku. Nic nie wiadomo o jego przeszłości, choć ma około 5 lat. Poza tym, że do placówki przy al. Wojska Polskiego został dowieziony z ul. Goleniowskiej.

- Widać, że nie był rozpieszczany. Pewnie dlatego nie lgnie do ludzi. Sprawia wrażenie zdystansowanego. Za innymi psami nie przepada. Podobnie jak za kotami. Na smyczy chodzi spokojnie, ale bez entuzjazmu - opowiadają pracownicy schroniska. - Potrzebuje mądrego, cierpliwego i kochającego człowieka.

Takiego przywołuje: szczekając na każdego, kto znajdzie się w zasięgu jego boksu nr 30, który na ponad rok stał się jego pierwszym bezpiecznym domem.

- To przyjazny burasek, który uwielbia smaczki. Co z pewnością nowym opiekunom ułatwi naukę Ostrego psich manier. Zapraszamy na spacer zapoznawczy z psiakiem, który pod naszą opieką czeka na drugą szansę od losu: prawdziwy dom i rodzinę - przekonują schroniskowi opiekunowie Ostrego.

Kto chciałby temu sympatycznemu buraskowi (248/21) świat odmienić: przygarnąć, przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247), e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Warto pamiętać, że w tej placówce na nowych przyjaciół czekają również zachwycające mruczące kociaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

Ostry (248/21) to przyjazny burasek, który - jak mówią jego schroniskowi opiekunowie - potrzebuje mądrego, cierpliwego i kochającego człowieka, który jego zły los wreszcie odmieni.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA