Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Reks pośród pola rumianków

Data publikacji: 29 sierpnia 2023 r. 12:24
Ostatnia aktualizacja: 29 sierpnia 2023 r. 14:24
Reks pośród pola rumianków
Reks (233/23) jest łagodnym olbrzymem, któremu uśmiech nie schodzi z pyska. W szczecińskim schronisku czeka na nowy dom i rodzinę. Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt/Wolontariat  

Skacze niczym tygrysek z opowieści o przygodach Kubusia Puchatka. Natomiast jego uśmiech… „Potrafi rozmiękczyć najtwardsze serca i sprawić, że dzień staje się piękniejszy" - o łagodnym olbrzymie zwanym Reksem opowiadają wolontariuszki szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Reks przynajmniej jakiś czas przebywał na działkach. Bo został znaleziony właśnie na rozległym terenie rodzinnych ogrodów przy ul. Nehringa. Jednak raczej na nich nie mieszkał, skoro poprawnie chodzi na smyczy i umie się bawić: aportować i biegać za piłką. Nie wiadomo, dlaczego i w jakich stracił dom. Od bezdomnej samotności - strachu, głodu, chorób i bólu - został uratowany przez pogotowie interwencyjne schroniska.

To trzylatek o budzących respekt gabarytach. Zdrowy i o silnym głosie, którego szczekanie niesie się daleko poza boks nr 25, który stał się jego tymczasowym domem.

- Spory gabaryt i donośne szczekanie nie zachęcają do dłuższego przystanku przy jego boksie. A szkoda, bo dopiero po pewnym czasie, drugiej wizycie, Reks zdejmuje maskę groźnego psa. Gabaryt co prawda zostaje, ale reszta zupełnie się rozpływa - opowiada Patrycja, jedna z wolontariuszek schroniska. - Reks uwielbia wodę i bieganie za piłeczką. Na schroniskowym wybiegu basen to jego stała baza, w której musi się zameldować, żeby spacer uznał za zaliczony. Poza tym Reks może i jest dużym psem, ale na pewno nie groźnym. Jego uśmiech potrafi rozmiękczyć najtwardsze serca i sprawić, że dzień staje się piękniejszy. Na spacerze bardzo ładnie chodzi, co jakiś czas sprawdzając czy człowiek nadal jest na drugim końcu smyczy. Poza tym chętnie rozdaje buziaki, skacząc przy tym jak tygrysek z Kubusia Puchatka. A jak wyczuje smaczki… wtedy zaczyna swój niezwykły spektakl psich sztuczek.

Reks (233/23) zasługuje na drugą szansę od losu: na nowy dom i kochającą rodzinę. Potrzebuje ich na już i na zawsze. Osoby, które zechciałyby przygarnąć tego łagodnego olbrzyma - lub jakąkolwiek inną psinę w potrzebie - są proszone o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie (ul. Zwierzęcy Zakątek 1, tel. +48 91 48 70 281, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl). Placówka jest czynna codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 8-16. Uwaga: przed każdą adopcją obowiązuje ankieta przedadopcyjna oraz minimum dwa spacery zapoznawcze. Schronisko nie wydaje psów na łańcuch. Prosi o przemyślane adopcje.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA