Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Wesoły „pogodniak", czyli Maślaczek

Data publikacji: 02 stycznia 2022 r. 13:58
Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca 2022 r. 11:58
Wesoły „pogodniak", czyli Maślaczek
W szczecińskim schronisku nie ma większego słodziaka niż Maślaczek (143K/21). Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

Zagrzybiony, przestraszony, wychudzony - taki był Maślaczek, gdy w połowie lipca trafił do schroniska. Teraz to jeden z najsympatyczniejszych podopiecznych Domu Kota: w świetnej kondycji i zdrowiu przytulasek, który czeka na nowy dom i rodzinę.

Maślaczek został znaleziony na Pogodnie. Nie wiadomo, co stało się z jego mamą i rodzeństwem. Ani też dlaczego w tak prestiżowym rejonie Szczecina nie znalazł się przyjazny ciepły kąt nawet dla jednego małego kociaka w potrzebie.

- U nas został wyleczony z grzybicy, z którą przybył do schroniska. Potem został też wykastrowany. Teraz to wspaniały chłopak, przyjazny ludziom i innym kotom. Jest wesoły, chętnie bierze udział w zabawach, a poza tym uwielbia głaskanie. Jak to kot, chadza własnymi drogami, okazując nieufność tylko wobec obcych - opowiada jeden z wolontariuszy schroniska. - W Domu Kota znalazł sobie przyjaciela - Borowika (231K/21), z którym najchętniej spędza czas.

Byłoby wspaniale, gdyby udało się znaleźć wspólny dom dla obu kociaków. Tym bardziej, że dla ich nowej rodziny byłoby to - dosłownie - szczęście w dwupaku. Jeżeli jednak ktoś szuka przytulaśnego kociego solisty, to czarny jak węgiel Maślaczek jest właśnie dla niego idealnym kandydatem.

Maślaczek to mruczący schroniskowy kot o numerze 143K/21. Kto chciałby jego świat zmienić na lepsze, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Pod opieką schroniska na nowe domy i rodziny czeka obecnie 25 psiaków oraz 18 kociaków.

Uwaga: schronisko pracuje w reżimie sanitarnym, co oznacza, że wejście na jego teren jest możliwe wyłącznie w maseczce i przy zachowaniu zasad dystansu społecznego. Na spacery zapoznawcze oraz adopcje należy się umawiać z wyprzedzeniem, najlepiej telefonicznie.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA