Sobota, 13 lipca 2024 r. 
REKLAMA

W serwisie PAP ukazała się nieprawdziwa depesza o mobilizacji (akt. 1)

Data publikacji: 31 maja 2024 r. 14:51
Ostatnia aktualizacja: 02 czerwca 2024 r. 15:51
W serwisie PAP ukazała się nieprawdziwa depesza o mobilizacji
Fot. PAP/Albert Zawada  

Polska Agencja Prasowa doświadczyła cyberataku; informacje niezbędne do wyjaśnienia charakteru tego groźnego incydentu są przekazywane właściwym służbom, pracujemy nad wzmocnieniem zabezpieczeń - napisali we wspólnym oświadczeniu likwidator PAP Marek Błoński oraz redaktor naczelny PAP Wojciech Tumidalski.

"Polska Agencja Prasowa doświadczyła dziś (piątek, 31 maja 2024 r.) cyberataku, w efekcie którego w Codziennym Serwisie Informacyjnym PAP dwukrotnie ukazała się nieprawdziwa depesza o rzekomej mobilizacji w Polsce. PAP nie był źródłem tej informacji. Depesza nie powstała w Agencji, nie została napisana ani nadana przez pracowników PAP; została natychmiast anulowana i wycofana z serwisu" - podkreślili w oświadczeniu Marek Błoński i Wojciech Tumidalski.

Poinformowali, że w ramach podjętych niezwłocznie czynności wyjaśniających zidentyfikowano i zablokowano ścieżkę, wykorzystaną do wprowadzenia nieprawdziwej depeszy do serwisu PAP. "Wszelkie informacje techniczne, niezbędne do wyjaśnienia charakteru tego groźnego incydentu, są przekazywane właściwym służbom. Pracujemy nad dalszym wzmocnieniem zabezpieczeń, chroniących nasze systemy i serwisy. Deklarujemy ścisłą współpracę z organami wyjaśniającymi przebieg zdarzenia" - zaznaczyli.

Podziękowali też wszystkim odbiorcom serwisów PAP za postawę, umożliwiającą bardzo szybkie przecięcie dezinformacji, będącej oczywistym celem tego ataku. "Stanowczo przeciwstawiamy się sugestiom, przypisującym nadanie nieprawdziwych treści pracownikom Agencji" - zaznaczyli.

W piątek, po godz. 14, w serwisie PAP ukazały się dwie depesze dotyczące rzekomego ogłoszenia mobilizacji w Polsce. Polska Agencja Prasowa podkreśliła, że nie jest źródłem tej informacji. Depesza nie powstała w agencji, nie została napisana ani nadana przez dziennikarzy PAP. Depesze zostały anulowane.

***

Wcześniejsza informacja

W serwisie PAP dwukrotnie ukazała się nieprawdziwa depesza pod tytułem: "Premier RP Donald Tusk: 1 lipca 2024 r. zacznie się w Polsce częściowa mobilizacja". Źródłem tego tekstu nie jest Polska Agencja Prasowa. PAP wyjaśnia okoliczności powstania nieprawdziwej depeszy

Fałszywa depesza ukazała się w piątek dwukrotnie - o godz. 14.00 i 14.20. Za każdym razem została anulowana. Po pierwszym anulowaniu ukazała się ponownie.

Depesza zaczynała się od zdania: "1 lipca 2024 roku ogłaszona zostanie w Polsce częściowa mobilizacja wojskowa. 200 tysięcy obywateli Polski, zarówno byłych wojskowych, jak i zwykłych cywilów zostanie powołanych do obowiązkowej służby wojskowej. Wszyscy zmobilizowani zostaną wysłani na Ukrainę" (pisownia oryginalna - PAP).

Te zdania nie są prawdziwe. Polska Agencja Prasowa wyjaśnia okoliczności powstania depeszy. (PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

FIGO
2024-06-02 17:30:14
Jęknąłeś jak zgaszony kacap ! Twój problem , że nie masz argumentów . Z pustego to i Salomon nie naleje !Leć oglądać TVN , to Ci się może dzbanek napełni ! Twój Donek- pierdonek ostatnio się coraz bardziej miota . Zapytaj kmiota co MU jest ? Może już jest na wyczerpaniu jego bateryjka kłamstwa ? Jak Ty, teraz będziesz funkcjonować bez swojego GÓRU ? !
@FIGO
2024-06-02 14:51:44
Czyżbyś nie zauważył,że z nawiedzonymi debilami nikt nie podejmuje konwersacji ?? Ty jesteś tak odklejony, że na pomoc jest za późno...
entuzjasta
2024-06-02 12:55:42
Czy Donald Tusk nawołuje do obrony dojczyzny?
FIGO
2024-06-02 10:53:34
czekałem , aż Moderator się wyśpi i wydrukuje moje praktyczne spostrzeżenia ! Chciałem " dojechać " do końca Twoją polityczną głupotę ! Oszczędzę ! Niech Ciebie tuskowa bieda kopnie w dupę , abyś wreszcie zrozumiał ocean bezmyślności leminga pustego jak bęben , pochłaniającego jak mikrofon nagrywający taśmę bezwiednej głupoty gównojada, niczym akwariowy glon ! Pustak jesteś jak Tuskowe puste wyborcze serce ! Może TY i mądry , ale inaczej niż ja ! Niech Ci Bóg wybaczy Twoją indolencję !
FIGO
2024-06-02 10:29:24
długo czekałem , aż poprawny politycznie , a może tylko nie wyspany Moderator wydrukuje moje polityczne wynaturzenia ! Co na to odpowiesz , TY politycznie poprawnie , tuskozjebobowy czytelniku i adwersarzu polityczny ! Masz li TY logiczne argumenty przeciwstawne ? Jeśli , jesteś kształcony kłamliwym przekazem UB-ckiego TVN-u , to daruj sobie ! Prawda ma to do siebie , że jak dziurawy but daje o sobie znać w ekstremalnych warunkach . Ty , aby się przekonać ,że jesteś politycznie
FIGO
2024-06-02 09:05:36
Niestety tym się różnimy . TY pustak , ogłupiony przez Tuska i JEGO Mocodawców i ja człowiek głębokiej wiary , że Ojciec w Niebie daje Nam zawsze szansę i wolny wybór ! Niestety bez Światłości Ducha Św. jesteś symbolicznym pustym sercem PO ! Wszak w sercu Chrześcijanina pomieszkuje Jezus , a w głowie, w umyśle Duch Św. dokonuje właściwych wyborów ! Pustak , nie ma i w sercu i w głowie! Co z tego , że jest wykształcony , elokwentny i kłamliwy jak TUSK jak do wszystko Diabła warte ! TY masz to!
FIGO
2024-06-02 08:57:50
TY nawiedzony przez Tuska i ogłupiony przez TVN możesz zadeklarować jako praworządny i poprawny politycznie UB-atel , że weźmiesz na swoją chatę na początek parkę kopulujących ze sobą zdrowych czarnoskórych i niestety oddzielonych od Naszej cywilizacji osobników i poczekasz, aż zgodnie z Ustawą o łączeniu rodzin przybędzie do Ciebie całe stado ! Ja dałbym symbolicznego dolara , aby ONI na swojej ziemi kupili sobie ryżu potrzebnego do przeżycia! Jak będzie trzeba , dam drugiego dolara i wędkę !
FIGO
2024-06-02 08:50:19
do bezprawnych poczynań ! Ta komunistyczna UE " dała " wreszcie Judaszowi należne Polsce już dawno srebrniki ! Judasz miał charakter i jednocześnie nie miał wiary w Nieskończone Miłosierdzie Zbawiciela ! Sam się osądził i sam się powiesił ! Donek nie posiada , ani jednego, ani drugiego ! Za czasów Makreli już Polskę pakował w bezsensowną relokację darmozjadów ! Po Chrześcijańsku Polska pomaga Narodom zdemolowanych przez kacapów tam na miejscu , a głupi Donek weźmie ich do swojego mieszkania ?!
FIGO
2024-06-02 08:42:11
Jak ćmy zwiedzione fałszywym światłem ! Polska zamiast się nadal rozwijać będzie pogrążać się w chaosie gospodarczej niemocy ! 7.900 tyś . wyborców PIS-u jest dla Donka gwoździem do politycznej trumny ! Za chwilę dołączą do nich Ci wszyscy , którym obiecał , a nie dał . Na końcu spuszczą MU wpier...l sami UB-ecy W polityce trzeba być skutecznym . Jak dotychczas pokazał tylko bezprawną przemoc , za którą " bekną " JEGO funkcjonariusze ! Bodnar wije się jak wąż szukając uzasadnienia do ...
FIGO
2024-06-02 08:34:19
Co innego zarabiać na emeryturę co innego widzieć jak największą gospodarkę Europy grupa komunistów i agentury KGB spuszcza w kanał . Nie dość , że sami toną , to jeszcze pociągną za sobą takich przygłupów jak TY . Wyznawco , debila Tuska , tego notorycznego kłamcy , ON właśnie jest tym glinianym naczyniem , które nas pogrąży . Ma niesamowity DAR ogłupiania frajerów ( mnie także otumanił lata temu ,więc także jestem podatnym debilem na kłamstwa ) .Ludzie bez Kościoła ( sumienia ) są jak ćmy !
Dla FIGO
2024-06-01 20:55:29
Tobie tylko jedno wypada naPISać : Wypad z tego forum , skoro pracujesz dla Niemca hipokryto pierd.lony!!!!
FIGO
2024-06-01 11:29:07
Nie tylko GRANICA . Teraz i PAP przejęty , przez brutalne SB- eckie karki siłą jest KARMĄ zwrotną na Tuskowe kłamstwa ! Nie obroni się żadne kłamstwo w perspektywie czasu ! Niestety wielu naszych wyborców przypomina rogatego męża i zdradzoną żonę . Wystarczy kłamstewko : to nie tak jak myślisz kochanie i głupia , naiwna wierzy zdrajcy lub rogatemu rogi o framugę drzwi czepiają , a ON " zadowolony " z magicznego : to nie tak jak myślisz . Brawo , rogate bydło wyborcze TUSKA , Kamyszka i Klauna !
FIGO
2024-06-01 11:21:15
Teraz Agnieszka Holland , niech nakręci film , jak uśmiechnięta Polska Szymusia " wita " chlebem i solą tych co tydzień w wodzie płynęli ! Szczerba i Joński zamiast robić cyrk głupoty intelektualnej w Sejmie niech popier...la na granicę i Pizzę z mięsem dla muzułmanów " doniesie " . Franek upadający z pedalską reklamówką , dlaczego nie biega w zawody z pogranicznikami ? Mądre jesteście , Wy wszyscy co na " rozkaz " durnia nie wzięliście udziału w referendum !Mądre inaczej ! Macie ciabatych !
Myśl
2024-06-01 11:02:06
Zwykle problem z dziurami w zabezpieczeniach jest po stronie ludzi. Może nie zostały zablokowane wszystkie kanały dostępu ludzi, których już w PAPie nie ma lub utworzone przez nich 'lewe' dostępy. Może to też być nieostrożność, głupota czy nawet intencja któregoś z pracowników. Taki dostęp może być wykorzystany przez hakerów lub wrogie służby. Wskazują na taki powód skąpe informacje, które są nam przekazywane przez PAP i rząd.
FIGO
2024-06-01 10:59:22
Ktoś już Ci do ucha krzywo napierdział , albo w krótkim czasie TUSK doprowadził do zmiany własnościowej ORLENU . PIS oddawał Wam Polskę w rozwoju , a TUSK , nie minęło pół roku i już mu brakuje ? Z UE " wyszarpał " należny PIS-owi grosz i co z nim ? Już " oddali " potrzebującym Niemcom ? Powiedz , na co wydali tuskowe orzeły tak gruby hajs ? Ty zrozumiesz dopiero , jak stracisz robotę i pójdziesz po zasiłek , a tam Ci powiedzą : Pinindzy ni ma i nie będzie ! Uśmiechaj się razem z Szymkiem !
@ FIGO
2024-06-01 10:38:15
A ty wystarczy ,że do roboty u tego wrednego szkopa nie pójdziesz i już od rana pitolisz od rzeczy , weź się za coś pożytecznego , a nie trollowanie ...i tak cię wszyscy tu znają i ignorują ...więc po co ??
@FIGO
2024-06-01 10:33:45
ale wiesz że Orlen nie jest polską firma i że mamy w nim udziały mniejszościowe (w Lotosie mieliśmy pakiet większościowy i była to polska firma).
FIGO
2024-06-01 09:38:55
POwiedzenie, że zanim gruby schudnie , to chudy zdechnie ! Oczywiście , że gospodarka Niemiec , która przynosiła po 200 mld EURO zysku netto do budżetu za czasów CDU , obecnie rządzona przez komunistów , przynosi straty in minus ! Oczywiście bogate Niemcy, przeżyją jeszcze długo ze swoich zasobności ciągle wybierając komunę , bo taki jest trend ! Tak pokornych , i trzymających się litery prawa jak Naród niemiecki w życiu nie widziałem ! Coś mi się wydaje ,że opanowani są przez ruską agenturę!
FIGO
2024-06-01 09:25:35
Podrożeje prąd , to z rynku znikną firemki, które służyły do tworzenia kosztów dla rekinów !Tym samym budżet będzie topniał ! Wielu pójdzie na zasiłek dla bezrobotnych i do psychologa po zwolnienie lekarskie z tytułu utraty sensu życia ! Młodzież karmiona dżenderyzmem do psychologa ! Kto zabezpieczy tylu specjalistów od naprawy psychiki , która załamie się wskutek zmiany cezury losu ! To jest nagroda dla Tuska za posiew kłamstwa i dla tych , którzy w nie uwierzyli !Zły czeka na zmarnowane Dusze!
FIGO
2024-06-01 09:18:39
Weźmy przykład Orlenu . Już spadły przychody firmy , a to jeden z motorów i fundament bezpiecznego Państwa . Tak dalej pójdzie to będą tylko straty ! Te 1,5 mld co niby Obajtek "utopił " normalny Zarząd występuje o odzyskanie należności , a nie szykuje jako dowód na przestępstwo ! Głupie to i nierozsądne ! Tyle pustaki lemingowe łykną taki kit ! Dla normalnych przedsiębiorców , to głęboka nieudolność nowych ciuli z zarządu ! Widać mają polecenie , aby tego nie windykować ! Podrożeje prąd !
FIGO
2024-06-01 07:48:23
TUSKU , oszukałeś wyborców trzeciej drogi , oszukałeś Polaków ! Wieziesz się na żądzy zemsty komunistycznych UB-ków i kacapskich meneli co Ciebie popierają ! Zemstą nie napełnisz budżetu , a ten jak za dawnych lat Twojego głupiego nie rządzenia , " sypie " się jak piach w tryby! Pokazałeś swoją MOC kłamstwa i wystarczy . Ogłupieni wyborcy niech teraz cierpią biedę nędznej egzystencji ! Jeszcze doprowadzisz do wojny z ruskimi poprzez swoją nieudolność i zwyczajną głupotę ! Taki już byłeś !
FIGO
2024-06-01 07:40:34
Po długiej akcji "odbijania " PAP z rąk PIS-owskich agentów wreszcie " swoja agentura " dopuszcza wiarygodne komunikaty ! Tusku , jakie jest to Twoje Państwo , skoro nawet kuwety nie ogarniasz ! Po co szedłeś po władzę ? Chyba po to , żeby Jarosława upokorzyć i Antoniego , który " dobrał " się do Twojej niewytartej dupy chcesz zamknąć w "grobie " ! Nie tego oczekiwali Twoi wyborcy ! Coś nie coś obiecywałeś , to teraz realizuj ! Łatwo kłamać , gorzej udowodnić ! Łatwo obiecać , trudniej dać
@...
2024-05-31 21:07:21
Akurat na wschodzie są twoi, sądząc po znajomości języka polskiego, a nie konfederaci. Jeśli chcesz być wiarygodny i lepiej udawać Polaka, poducz się trochę.
@Szwej
2024-05-31 20:21:05
Nie chlej.
trepman
2024-05-31 19:51:43
Nikt by tego nawet nie zauważył, lecz Komiśniak-Kamasz chciał w pierwszym rzucie zmobilizować gejów.
nic się nie stało
2024-05-31 19:17:03
na wiadomość że PAP został zaatakowany tusk stwierdził że trzeba iśc do wyborów.ten człowiek tylko wyborami żyje. Czy on wie jest premierem a nie klaunem.Chyba że to była uśmiechnięta wiadomość.
Twain
2024-05-31 18:50:48
Mark Twain chyba kiedyś powiedział że wierzy tylko w zdementowane depesze. No cóż, przecież Niemcy oczekują że będzie zestrzeliwać rosyjskie rakiety i zalecają nam takie działania. Na wszelki wypadek gdyby spadały odłamki przyślą kolejne 5 tysięcy hełmów z końcem ważności
czytam
2024-05-31 18:03:38
Teryz za Tuska jeszd ta prawoQrzundność i Porzundek . Orły bez dziobów rzondzo!
PAP i Bezpieczeństwo
2024-05-31 17:39:20
Platforma nic się nie różni od PiSiorów.
Czy leciz nami pilot
2024-05-31 17:22:12
Tusk nie panuje już nad sytuacją w kraju. Ma coraz więcej wpadek. Przecież w PAP pracują od kilku miesięcy jego zaufani propagandziści. Ludzi PiS powyrzucał. Żle to wygląda. Siedziby Tuska otaczane są drutem kolczastym. Nie przed Rosjanami , ale przed Polakami, bo za jakiś czas są spodziewanie protesty społeczne. Do rolników dołączą inni.
Stanisław
2024-05-31 16:56:59
To tak było na poziomie gimbozy. Przeceniono tych niby super hakerów.
!
2024-05-31 16:14:03
Też tu mamy takiego agenta od fałszywych wiadomości. Podpisuję się "TZ."
dziwne
2024-05-31 16:11:24
dziwne i niezrozumiałe dlaczego mimo wprowadzenia w PAP niezgodnej z konstytucją cenzury to doszło do takiego zdarzenia... PAPowi od iluś miesięcy dezinformuje i cenzuruje informacje więc właściwie nie powinienem być zdziwiony.
,,,
2024-05-31 15:51:44
a juz Kosiniak z Kamyszem pakowali plecaki ewakuacyjne i szukali "drogi na Zaleszczyki". "Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał, że ma w domu plecak ewakuacyjny. Wyjaśniał, że przygotował go i zabrał ze sobą, kiedy jechał na Ukrainę tuż po ataku Rosji i do dziś pozostaje on spakowany. Jego słowa wywołały jednak krytyczne komentarze. Szef MON zamieścił później wpis, w którym podkreślił, że "gotowość na sytuacje kryzysowe" to nie tylko obowiązek, ale i nasza odpowiedzialność. Do przygotowania takie..
Szwej
2024-05-31 15:39:10
A Matecki sforsował płot i uciekł na Białoruś do swoich
tusek nie panuje
2024-05-31 15:32:48
tu mu firmy padają i zwalniaja , jego słuzby dopuszczają do fałszywek , migranci mu dżgają pograniczników. 100 konkretów poszło sie walić na wieczne nigdy. od lipca drastyczne podwyzki gazu i prądu. firmy państwowe dołują.Ciekawe kiedy sp..... do brukseli i zostawi mierną ale wierną leszczynę. Komisjami cyrkowymi nie nakarmi ..
...
2024-05-31 15:02:41
a juz konfederaci pakowali walizki i jechali na wschod do swoich

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA