Piątek, 24 maja 2024 r. 
REKLAMA

Budzenie wiosny z Carpe diem

Data publikacji: 02 marca 2024 r. 06:54
Ostatnia aktualizacja: 02 marca 2024 r. 10:41
Budzenie wiosny z Carpe diem
Zajęcia praktyczne z Wiktorem Czuksanowem i Rafałem Staszczykiem w pięknej okolicy gminy Dobra. Fot. Elżbieta BRUSKA  

W lutym pierwsze rośliny gotują się, by upiększyć kolorami ogrody i miejskie klomby, gdy tylko mocniej przygrzeje słońce. A że tego roku nie sprawdziło się przysłowie „na luty szykuj mocne buty” - i słońce świeciło przez kilka ostatnich chwil, Stowarzyszenie Carpe diem w Dobrej zabrało się za budzenie wiosny, organizując warsztaty.

Prowadzili je szczeciński ogrodnik i florysta Rafał Staszczyk, który niedawno pięknie udekorował sale willi Lenza na czas wizyty króla Danii Fryderyka X oraz Witold Czuksanow, dziennikarz i ogrodnik, współtwórca programów telewizyjnych, m.in. Rok w ogrodzie, Rok w ogrodzie EXTRA, Ogrody po polsku.

Najpierw odbyły się wykłady w zaprzyjaźnionym Zachodniopomorskim Uniwersytecie Ludowym w Mierzynie, a potem ogrodowe zajęcia praktyczne. Uczestnicy warsztatów uczyli się od obu mistrzów nie tylko, co i jak sadzić, siać, ciąć, przesadzać, nawozić i jak chronić rośliny na przedwiośniu, ale też robić kompozycje ze wszystkiego, co wyrasta na łąkach i w ogrodzie. Krokus, hiacynt, narcyz, szafirek w towarzystwie trawy, gałązek bazi i jabłoni już prezentują się bardzo efektownie, a gdy wszystkie zakwitną - zachwycą.

I tak wiosna w ogrodzie przy ul. Granicznej w Dobrej została wybudzona za sprawą Carpe diem. Iza Dryjańska, przewodnicząca tego stowarzyszenia zapowiada tam kolejny koncert wśród soczystej zieleni i kwitnących kwiatów, oczywiście latem. Te koncerty organizowane w ub. roku w kilku prywatnych ogrodach gminy Dobra, miały od razu swoją stałą, wierną widownię.©℗

(eb)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Carpe b. lubię
2024-03-02 09:46:32
w śmietanie, po żydowsku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA