Niedziela, 21 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Krystyna Janda w Teatrze Polskim. Mamy zaproszenia dla naszych Czytelników

Data publikacji: 24 kwietnia 2024 r. 10:11
Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2024 r. 14:31
Krystyna Janda w Teatrze Polskim. Mamy zaproszenia dla naszych Czytelników
Krystyna Janda zaprezentuje trzy spektakle w Teatrze Polskim. Fot. Adam KŁOSIŃSKI  

Ikona polskiego kina i teatru zagości w Szczecinie w ramach „Spotkań teatralnych”. Widzowie Teatru Polskiego zobaczą aktorkę w wybitnych rolach scenicznych w trzech spektaklach. Na jeden z nich mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia.

„Shirley Valentine”, „Biała bluzka” i „Zapiski z wygnania” to spektakle, które Krystyna Janda gra na co dzień w warszawskim Teatrze Polonia. W Teatrze Polskim aktorka zaprezentuje je w czterech terminach: „Shirley Valentine” – 24 i 25 kwietnia o godzinie 19 (Scena Włoska), „Biała bluzka” – 26 kwietnia o godzinie 19 (Scena Włoska), „Zapiski z wygnania” – 27 kwietnia o godzinie 16 i 19 (Scena Włoska).

„Shirley Valentine” jest historią kobiety, która kiedyś miała marzenia (chciała zostać stewardessą!), ale od lat wiedzie życie kury domowej i żony. Rozgoryczona beznadzieją wegetacji i domową krzątaniną – obowiązkiem codziennego oczekiwania z gotowym obiadem na powrót męża z pracy, wspomina młodość i popija wino.

Kolejny spektakl, czyli „Biała bluzka” to oparta na tekście Agnieszki Osieckiej historia o trudnej miłości do opozycjonisty. Historia kobiety niemogącej sobie poradzić ze sobą i z Polską lat stanu wojennego. Tytułowa biała bluzka była marzeniem i znakiem przystosowania do życia w kraju zakazów i nakazów, cenzury, opozycji, kartek na mięso, zaświadczeń z miejsca pracy, dowodów, stempelków, godziny policyjnej i więźniów politycznych. Kraju braku wolności, w którym ułańska fantazja podlewana alkoholem, miłość, przyjaźń i poczucie humoru pozwalały czuć smak życia. Z czasem spektakl stał się „kultowy”, był grany w całej Polsce. Przeglądała się w nim dorastająca młodzież, która uznała, że bohaterka Osieckiej mówi, myśli i czuje jak oni.

Natomiast „Zapiski z wygnania” to osobiste wspomnienia Sabiny Baral, dwudziestoletniej emigrantki roku 1968, która wyjechała razem z rodzicami z Polski. Spektakl jest oparty na książce, jednak zobaczymy w nim o wiele więcej: projekcje wideo z tamtego czasu, fragmenty kronik, cytaty z ważnych przemówień partyjnych oficjeli, a Krystyna Janda wykona kilka znanych piosenek. Przeniesiemy się do czasu wydarzeń Marca ’68, kiedy to kilkanaście tysięcy polskich Żydów zostało przymuszonych przez ówczesne władze PRL do emigracji. Upokorzenie, jakiego wówczas doświadczyli, było przejmujące.

(aj)

Dla czytelników „Kuriera”mamy dwa podwójne zaproszenia na spektakl „Zapiski z wygnania”. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS na numer 7248 z hasłem: kurier.janda Na SMS-y czekamy tylko dzisiaj (środa, 24.04). Zaproszenie otrzyma osoba, która najszybciej przyśle SMS-a tuż po godz. 12. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Normalny
2024-04-25 14:24:48
Po pierwsze pochlebiasz sobie bo normalny nie jesteś, po drugie jak to kim jestem by oceniać wartość aktorską pani Jandy - ja jestem WIDZEM - kimś w rodzaju niekwestionowanego autorytetu dla artysty - to WIDZ jest ODBIORCĄ sztuki - bez niego sztuka nie istnieje - to JA determinuję sens istnienia artystów...
Do Normalny
2024-04-24 17:32:19
Krystyna Janda – Jak kupię bochenek chleba, to go dzielę i zamrażam
do Normalny
2024-04-24 17:31:17
Janda i Holland tłumaczą Stuhra. „Nie wypił za dużo”, „ ja i tak będę pana kochać”.
do Normalny
2024-04-24 17:29:07
To "dobro narodowe" nawija;– Moim zdaniem moja matka umarła przez PiS. Moja matka spędzała ostatni rok życia cały czas przed telewizorem, denerwując się do tego stopnia, jakby nie mogąc się pogodzić ze wszystkimm co słyszy, że moim zdaniem niestety umarła od tego. W pewnym momencie zrobił się guz i tego nie wytrzymała, a te nowe pokolenie, oni nie mają pojęcia kim ja jestem. Ja mam na to dowody każdego dnia. – stwierdziła Janda.
Do Normalny
2024-04-24 14:47:31
A czy wypada tak nobilitowanej wg ciebie upolitycznionej,zgorzknialej ,msciwej i przemijającej gwieździe wypowiadać się publicznie w tak prymitywny sposób,, czuje się jakby ktoś mi sral na leb,,To jest kultura najwyższych lotów.I tu zacytuje ciebie ,,trzeba być kretynem zeby zamieścić taki wpis,,
Jan
2024-04-24 12:37:39
Co ona tu robi! Niech sobie mąci w Warszawie.
Normalny
2024-04-24 12:30:01
Do wpisu wypaczonego "prawaka". Przykro czytać tak prymitywne wpisy. Czy Ty mozesz w ogóle oceniać wartość aktorską Pani Jandy? Co możesz wiedzieć o grze aktorskiej? Kim jesteś? Przepraszam za określenia pod Twoim adresem ale: jesteś prymitywny, właśnie populistyczny, prostacki i wrogo nastawiony do drugiej osoby. Czy to jest miłe jak ktoś ciebie by obrażał? Naprawdę trzeba być kretynem aby zamieszczać takie prymitywne wpisy. Pozdrawiam.
Kasa Tuska
2024-04-24 11:34:17
Janda jest przede wszystkim radykalnym, populistycznym lewackim politykiem, a dopiero póżniej aktoreczką. To funkcjonariuszka Tuska. Za rządów PIS mówiła w TVN, że żyjemy w państwie faszystowskim. Teraz Tusk wynagrodził tą milionerkę dotacją państwową kilkudziesięciu milionów złotych na jej prywatne teatry w Warszawie. Tak to działa w reżimie Tuska. Opluwasz PIS, będziesz hojnie wynagrodzony

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA