Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Książnica Stargardzka walczy o tytuł najlepszej biblioteki w Polsce. W piątek bicie rekordu!

Data publikacji: 07 czerwca 2024 r. 11:18
Ostatnia aktualizacja: 07 czerwca 2024 r. 11:43
Książnica Stargardzka walczy o tytuł najlepszej biblioteki w Polsce. W piątek bicie rekordu!
Roboty budowlane w Książnicy Stargardzkiej mają trwać do końca br. Fot. Wioletta Mordasiewicz  

Książnica Stargardzka przystąpiła do rywalizacji w plebiscycie „Najlepsza biblioteka w Polsce”. Główną nagrodą jest nie tylko tytuł, ale też książki, które mogą wzbogacić biblioteczny księgozbiór.

O zwycięstwie zadecyduje liczba głosów oddanych na wybraną bibliotekę w Polsce.

- Chcemy, by ten plebiscyt nie tylko przyczynił się do wyróżnienia bibliotek najbardziej docenianych przez czytelników, ale stał się prawdziwą inspiracją i forum wymiany doświadczeń dla bibliotekarzy z naszego kraju - informuje portal granice.pl, organizator konkursu. - W czasie głosowania chcemy również prezentować biblioteki szczególnie aktywnie działające na rzecz lokalnej społeczności. 

Nie tylko po książki

Książnica Stargardzka, po otwarciu jej po generalnym remoncie, stała się nie tylko miejscem, w którym można wypożyczyć książki. Jest organizatorem wielu ciekawych przedsięwzięć, w tym wystaw, debat, warsztatów dla dzieci czy seniorów, przedstawień oraz spotkań autorskich z pisarzami i poetami oraz ciekawymi ludźmi w ramach cykli „Kobietą być - babskie pogaduchy w Książnicy Stargardzkiej”,” czy „Poznajemy zawody”. W jej murach w każdy czwartek stargardzcy harcerze pomagają uczniom odrabiać lekcje, a w każdą środę - w ramach „Boboteki” - spotykają się młode mamy, które mają okazję wymienić się doświadczeniami. Raz w miesiącu członkowie Klubu  Miłośników Mangi Hi No Kitsune przychodzą do Pracowni Kreatywności wymienić się poglądami. Wolontariusze i bibliotekarze w ramach akcji „Czytające Brzdące” czytają dzieciom książki. To tylko niektóre z inicjatyw w stargardzkiej bibliotece.

Głosowanie na najlepszą bibliotekę w Polsce rozpoczęło się 26 lutego. Do końca pozostały dwa tygodnie. Każdy może oddać głos tylko raz dziennie. Aby zagłosować na stronie organizatora, należy wpisać miasto, w którym znajduje się wybrana biblioteka i kliknąć „głosuję”.

Włodawa goni Stargard

Książnica Stargardzka zażarcie walczy o głosy. Rywalizacja, tak naprawdę rozgrywa się od kilku tygodni z Włodawą, zaledwie kilkunastotysięcznym miasteczkiem w województwie lubelskim. Wczoraj przed południem Włodawa miała 67 tys. 86 oddanych głosów, a Stargard - 61 tys. 690 głosów. 

- A bywało, że mieliśmy przewagę nawet 10 tysięcy głosów - mówią stargardzcy bibliotekarze.

Na profilu fejsbukowym Książnica Stargardzka zamieszcza humorystyczne filmiki, do głosowania zachęcają w nagraniach m.in. pisarze, którzy mieli w niej spotkania z czytelnikami.  

- Ustanawiamy stargardzki rekord w dziennej ilości głosów oddawanych w plebiscycie portalu granice.pl na najlepszą bibliotekę w Polsce - informuje Książnica Stargardzka. - Chcemy pobić nie tylko rekord, ale i konkurencję, która odebrała nam prowadzenie w rankingu. Każdy głos jest na wagę złota.

Bicie rekordu zaplanowano na piątek, 7 czerwca.

- Chcemy pokazać, że Stargard potrafi się zjednoczyć - mówi Ilona Kowal, kierownik Wypożyczalni Głównej.  -  Zapraszamy wszystkich do bicia rekordu głosów oraz oddawania ich aż do końca plebiscytu. Jest on okazją nie tylko do promocji naszej instytucji na arenie ogólnokrajowej, ale też możliwością do pozyskania dla niej ponad 50 nowości wydawniczych.

Bicie rekordu głosów potrwa w piątek 7 czerwca do północy. Do tej pory bywały dni, w których dziennie oddawano na książnicę nawet 3 tysiące głosów. Głosować można pod tym linkiem:https://www.granice.pl/biblioteka/ksiaznica-stargardzka/85. 

Organizatorem plebiscytu jest serwis granice.pl.©℗

(w)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

toi
2024-06-07 18:35:14
jak był ks. kopacki było inaczej...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA