Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Rusza Przecław Festiwal! Pięć festiwali na pięć lat

Data publikacji: 08 czerwca 2024 r. 10:54
Ostatnia aktualizacja: 08 czerwca 2024 r. 10:54
Rusza Przecław Festiwal! Pięć festiwali na pięć lat
Bovska Fot. materiały organizatora  

W 2024 r. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu obchodzi 5-lecie swojego istnienia. Jubileusz ten zaakcentuje 5 różnorodnych tematycznie festiwali. Pierwszy z nich – Przecław Festiwal – odbędzie się już w sobotę 8 czerwca. Na plenerowej scenie wystąpią Bovska, Lanberry i Grzegorzy Hyży.

Kolejnymi wydarzeniami z festiwalowego pakietu są: Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana w Moczyłach, ogólnopolski konwent fanów azjatyckiej pop kultury Mizukon, spotkanie fanów retrogamingu PixelON oraz tegoroczna nowość – festiwal tańca nowoczesnego Strefa Poza Miastem.

– Staramy się, by gmina Kołbaskowo stała się gościnną przestrzenią dla miłośników rozmaitych gatunków kultury. Są to atrakcyjne i ambitne formy, w których każdy może odnaleźć przestrzeń dla siebie. 5-lecie instytucji jest doskonałą okazją, by pokazać nasz potencjał szerszemu gronu odbiorców – mówi dyrektor GOKSiR Rafał Roguszka.

Przecław Festiwal

Przecław Festiwal jest kulminacją rocznego programu artystycznego GOKSiR. Tradycyjnie odbywa się na styku wiosny i lata. 8 czerwca na scenie przed siedzibą instytucji wystartuje blok muzyczny prezentujący czołówkę polskiego popu: Bovska, Lanberry i Grzegorz Hyży. Otwarcie bramek oraz strefy gastronomicznej nastąpi o godz. 18:00.

Bovska to artystka okrzyknięta jednym z najważniejszych debiutów muzycznych ostatnich lat. Wydała dotąd 5 studyjnych płyt i wystąpiła na najważniejszych festiwalach w kraju: Opener Festival, Orange Warsaw Festival, Slot Art, Fest Festival, Kraków Live i Sopot Top of the Top. Parę dni temu mogliśmy podziwiać jej występ na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Lanberry - wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Zadebiutowała w 2027 roku i od tego momentu konsekwentnie podbija listy przebojów stacji radiowych, zdobywając prestiżowe wyróżnienia Złotych i Platynowych Płyt. W 2022 roku Lanberry zadebiutowała jako trenerka muzyczna w telewizyjnym show „The Voice of Poland”.

Grzegorz Hyży - wokalista, kompozytor, producent i autor tekstów. Artysta, którego utwory nie schodzą z radiowych playlist. „Króla nocy”, „O Pani!”, „Na chwilę” czy „Wstaję” usłyszeć można niemalże o każdej porze dnia i nocy. Złotych, platynowych i multiplatynowych płyt za single i albumy długogrające  ma na koncie już dziesiątki – ale wciąż pragnie nagrywać nowe hity. Bawi się muzyką, a efekty tej zabawy będziemy mogli podziwiać w sobotni wieczór w Przecławiu.

Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana

Miłośnicy muzyki mogą już też nabyć bilety na kolejny festiwal, który zwieńczy sezon wakacyjny – Dolinę Dolnej Odry Poezją Śpiewanej. 31 sierpnia w plenerowej przestrzeni Moczył wystąpią Sklep z Ptasimi Piórami, Joanna Kołaczkowska i Kuba Badach.

Szczególnym akcentem wieczornego koncertu będzie premierowe wykonanie kompozycji muzycznej oddającej piękno Międzyodrza, napisanej i skomponowanej przez Ryszarda Leoszewskiego. Spodziewać się też możemy jego wspólnego występu z Joanną Kołaczkowską.

Organizatorami powyższych wydarzeń są Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu i Gmina Kołbaskowo.

(c)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA