Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Dziewięć nowych kierunków na Uniwersytecie Szczecińskim. Rozpoczęła się rekrutacja

Data publikacji: 22 maja 2024 r. 13:41
Ostatnia aktualizacja: 24 maja 2024 r. 13:44
Dziewięć nowych kierunków na Uniwersytecie Szczecińskim. Rozpoczęła się rekrutacja
Fot. Dariusz GORAJSKI  

Na Uniwersytecie Szczecińskim w środę 22 maja rozpoczęła się rekrutacja na studia w roku akademickim 2024/2025.  Dla kandydatów przygotowano 10 000 miejsc na 93 kierunkach, w tym na 9 nowych. Władze największej na Pomorzu Zachodnim uczelni zapewniają, że jest ona doskonałym miejscem dla rozwijania potencjału młodych ludzi, dającym jednocześnie szerokie perspektywy przyszłej kariery zawodowej.

„Możesz Więcej” - pod takim hasłem Uniwersytet Szczeciński zachęca kandydatów do aplikowania na studia. W ofercie są studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite magisterskie. Proponuje naukę na 93 kierunkach, w tym także na 9 zupełnie nowych dziedzinach realizujących programy przystosowane do potrzeb i wyzwań współczesnego świata. Są to: Green Economy – zielona gospodarka i Management w sporcie na studiach I stopnia; audyt finansowy, filologia hiszpańska oraz międzynarodowy biznes turystyczny na II stopniu; italianistyka oraz nauki o rodzinie – doradztwo, coaching, mediacje na studiach I i II stopnia.

Ogromne zainteresowanie studiami prowadzonymi w języku angielskim sprawiło, że w tym roku uczelnia otwiera kierunek International and European Business Law na Wydziale Prawa i Administracji, który będzie trwał tylko 3 semestry - będą to studia II stopnia. Natomiast na studiach niestacjonarnych I stopnia otwiera się zarządzanie odnawialnymi źródłami energii.

- Uniwersytet Szczeciński wychodzi naprzeciw potrzebom rynku pracy, a także pracodawców. Staramy się, aby nasi studenci kończący studia mieli godny i dobry zawód - mówi dr hab. prof. US Katarzyna Kotarska, prorektor ds. studenckich. - Uniwersytet poza wiedzą daje studentom także wsparcie i rozwój osobisty. Jesteśmy jednym z najbardziej otwartych uniwersytetów w Polsce i najbardziej prostudenckim.

W języku angielskim można studiować także na takich kierunkach, jak: Baltic Region Studies (studia stacjonarne I stopnia), Business Management (studia stacjonarne I oraz II stopnia), Economics and IT Applications (studia stacjonarne I stopnia), Global Communication (studia stacjonarne I stopnia), Hydrobiology (studia stacjonarne I stopnia), Social Sciences (studia stacjonarne I stopnia), Borders and Boudaries Studies (studia stacjonarne II stopnia), International Economics (studia stacjonarne II stopnia).

Trzy kierunki, które każdego roku cieszą się największym zainteresowaniem, to: filologia angielska, prawo i psychologia.

Kandydaci na studia powinni zarejestrować się w systemie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów (www.e-rekrutacja.usz.edu.pl), wybrać kierunek studiów oraz dokonać opłaty rekrutacyjnej. Pierwszy nabór na stacjonarne studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie zakończy się 12 lipca. Natomiast ogłoszenie wyników nastąpi 30 lipca.

- Nasze studia dają bazę wiedzy, która zagwarantuje dobrą pracę, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie - zachęca rektor, prof. dr hab. Waldemar Tarczyński. - Nasza oferta jest na poziomie światowym, nie mamy się czego wstydzić.

Rektor podkreślił też, że uniwersytet jest miejscem realizowania swoich pasji sportowych, kulturalnych czy artystycznych. Studenci będą mogli w pełni rozwijać swój potencjał i zainteresowania.

- Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy - mówił. - Studenci to jest najważniejszy element Uniwersytetu Szczecińskiego i funkcjonowania uczelni wyższej. To dla was - przyszłych studentów Uniwersytetu Szczecińskiego - robimy to wszystko. Obecnie na US studiuje 10 tys. osób, a na terenie całego kraju i świata żyje ponad 100 tys. absolwentów uczelni.

O życiu studenta opowiedział jeden z nich - Jakub Mieczaj:

- Nad naszą karierą czuwa Akademickie Biuro Karier, które pozwoli przyszłym, jak i obecnym studentom, usprawnić swoje CV poprzez kursy, warsztaty i szkolenia. Dla studentów interesujących się sportem uczelnia oferuje aż 19 dyscyplin pod czujnym okiem Akademickiego Związku Sportowego. Jeśli interesują was podróże, uniwersytet uczestniczy w programie Erasmus, który umożliwia wymiany studenckie na prawie 400 zagranicznych uczelniach. Działa Chór Uniwersytetu Szczecińskiego oraz grupa Atut. Jeśli to nie wystarczy i chcielibyście zgłębiać swoje naukowe zainteresowania, to na uniwersytecie działa aż 128 kół naukowych. ©℗

Agata Jankowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

chester
2024-05-29 19:19:14
Italianistyka? Filologia hiszpańska? Po co to komu? Stwórzcie kierunki, które będą kształcić specjalistów naprawdę potrzebnych: zarządzanie kontem na FB i Tik Toku, teoria i praktyka manipulacji społecznej, zarządzanie kampanią propagandową, kreacja i zarządzanie karierą polityczną. Mamy dobrych fachowców, na pewno skutecznie nauczą.
klemens
2024-05-24 12:50:48
dlaczego nie ma kierunku kształcenia mechooptyków ?
absolweny
2024-05-23 12:28:52
a parodysta dalej zaklina rzeczywistosc. Oszczedz bzdur prosze
Y
2024-05-23 09:21:17
Wykładowcy myślą przyszłościowo.Przede wszystkim o Sobie!
Wojciech
2024-05-23 08:21:10
Czy nowe dzedziny wiedzy będą prowadzone przez nauczycieli akademickich o znanym autoryteci? Czy tylko wykładane po raz pierwszy od obecnego roku akademickiego!
Lwów
2024-05-22 20:44:09
Po co 93 kierunki skoro nie jesteście w stanie dobrze wykształcić jednego studenta. Proces rekrutacji na studia to żniwa i maszynka do robienia pieniędzy na naiwnych dzieciakach
@obs
2024-05-22 20:32:19
Jak to gdzie kynolodzy będą pracować? Zamiast pediatrów trzeba nam kynologów bo ludzie zamiast dziecka mają psiecko. Poza tym mogą wzorem kociarzy prowadzić restauracje z psami z zakazem wejścia dziecka. Słuszny kierunek ma nasza władza i nasza uczelnia
On
2024-05-22 20:30:20
Niektóre kierunki, to wstyd i hańba dla szkolnictwa wyższego. Jak można tworzyć takie dziwne kierunki, gdy dawniej stanowiłyby wyłącznie rodzaj specjalizacji. Szkolnictwo wyższe osiągnęło poziom bruku.
Obs
2024-05-22 18:49:48
Tworzenie w nowych kierunków po których ukończeniu wiadomo że szanse na zatrudnienie są zerowe to jedno wielki oszustwo!!! Ilu kynologów (pomijam poziom kształcenia) jest potrzebnych rocznie w Szczecinie, zachodniopomorskim?!? Gdzie oni mają znaleść pracę?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA