Niedziela, 21 lipca 2024 r. 
REKLAMA

ZUT ma nowego rektora. Prof. Arkadiusz Terman pokonał trzech rywali

Data publikacji: 11 kwietnia 2024 r. 11:43
Ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia 2024 r. 22:14
ZUT ma nowego rektora. Prof. Arkadiusz Terman pokonał trzech rywali
Fot. ZUT  

Prof. Arkadiusz Terman został nowym rektorem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Będzie rządził tą uczelnią do 2028 roku.

Prof. Arkadiusz Terman jest absolwentem Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Akademii Rolniczej w Szczecinie. Stopień doktora uzyskał na WBiHZ w 2005 r., a doktora habilitowanego w 2013 roku. 18 marca 2024 r. otrzymał nominację profesorską.

Profesor Terman jest wiceprzewodniczącym konferencji Prorektorów ds. Kształcenia i Studenckich Polskich Uczelni Technicznych, przewodniczącym rektorskiej komisji BHP i komisji rekrutacyjnej, jak również prezesem Fundacji ZUT a od dwóch kadencji - prorektorem ds. studenckich.

Zainteresowania prof. Termana dotyczą przede wszystkim badań, które koncentrują się na możliwości wykorzystania polimorfizmu DNA różnych fragmentów genów, których produkty białkowe uczestniczą w wyrażaniu istotnych cech użytkowych.

Prywatnie profesor Terman lubi gotować, wędrować po górach i nad morzem, morsować. Regularnie gra w squasha, w piłkę nożną (z drużyną ZUT 3-krotnie zdobył puchar w rozgrywkach międzyuczelnianych), jeździ na rowerze, a zimą na nartach i łyżwach.

Kontrkandydatami profesora Arkadiusza Termana w tych wyborach byli prof. Mirosław Pajor, prof. Jacek Przepiórski i prof. Rafał Rakoczy.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Piotr
2024-04-12 21:28:42
Nie samą zabawą studencką uczelnia żyje. Czekamy na działania aby ZUT stał się rozpoznawalną marką. Ciekawe co opowiem nam po swojej kadencji nowy Rektor. Obietnice i plany są wielkie.
Super
2024-04-11 11:59:49
I to jest prawdziwe zwycięstwo, a nie tam, gdzie był tylko jeden kandydat.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA