Czwartek, 23 maja 2024 r. 
REKLAMA

Futsal. Rewanż z Gdańskiem

Data publikacji: 03 marca 2024 r. 10:03
Ostatnia aktualizacja: 03 marca 2024 r. 10:03
Futsal. Rewanż z Gdańskiem
Fot. Facebook Futsal Szczecin  

W niedzielę o godz. 18 w hali przy ul. Twardowskiego Futsal Szczecin podejmie AZS UG Gdańsk. Zapowiada się ciekawy mecz, w którym szczecińscy zawodnicy będą mieli coś do udowodnienia, gdyż jesienią pojechali do Gdańska jako lider rozgrywek i ponieśli tam pierwszą porażkę w sezonie (5:7).

Szczecinianie są po trzech zwycięstwach z rzędu. W domowym meczu wysoko pokonali KKF Konin (8:1), a także wrócili z kompletem punktów z dalekich wyjazdów do Białegostoku i Pułtuska. Obecnie zespół ze Szczecina zajmuje 4. pozycję i realnie walczy o miejsce na najniższym stopniu podium, do którego traci tylko 1 punkt.

Fani szczecińskiego zespołu czekają na pierwszą, historyczną wygraną z akademikami. Wszyscy kibice pamiętają ostatnią kolejkę sezonu 2022/23. AZS UG Gdańsk przyjechał do Szczecina jako lider tabeli, a zwycięstwo gwarantowało mu awans do elity polskiego futsalu. Po zaciętym pojedynku mecz zakończył się podziałem punktów (4:4), a bezpośredni awans uzyskała ekipa z Kamienicy Królewskiej. Drużynę niedzielnych rywali poprowadzi Wojciech Pawicki, doświadczony trener, który ma do dyspozycji mocno przebudowany skład. W Gdańsku postawili na młodzież, a zawodnicy, którzy decydowali o sile drużyny - wzmocnili lokalnych rywali.

Na Twardowskiego nikomu nie gra się łatwo. W tym sezonie tylko Dragon Bojano mógł cieszyć się z wygranej. Gospodarze zawsze grają o pełną pulę, a zawodnicy mają wsparcie z trybun, zaś trener często dysponuję pełnym składem. Coraz śmielej radzi sobie szczecińska młodzież. Widać, że dobrym przetarciem była regularna gra w Centralnej Lidze Juniorów. W tym sezonie Artem Iwanenko, Andrii Zhuanov i Karol Tomaszewski łącznie w meczach I ligi zdobyli 7 bramek, a świetna postawa w bramce Przemka Rudzińskiego, zaowocowała powołaniem na zgrupowanie kadry narodowej U-19. 

- Liczę, że w tym spotkaniu nasza młodzież pokaże swoje walory - mówi trener Futsalu Szczecin, Roman Smirnov. - To ważne, żeby chłopaki łapali kolejne cenne minuty z wymagającymi rywalami.

Wszystkich kibiców zapraszamy na spotkanie.

FUTSAL SZCZECIN - AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI
03.03.24 (NIEDZIELA), GODZ. 18
HALA MIEJSKA, UL. TWARDOWSKIEGO 12B
WSTĘP BEZPŁATNY 

©℗ (PR)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA