Sobota, 13 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Kobiety walczą o złoto!

Data publikacji: 09 czerwca 2024 r. 09:36
Ostatnia aktualizacja: 09 czerwca 2024 r. 19:06
Piłka nożna. Kobiety walczą o złoto!
Zwycięstwem na Karłowicza z Pogonią Tczew szczecinianki zapewniły sobie co najmniej srebrny medal Orlen Ekstraligi. Fot. Ryszard PAKIESER  

W niedzielę o godz. 17 odbędą się wszystkie mecze ostatniej kolejki Orlen Ekstraligi piłkarek nożnych, a Pogoń Szczecin prowadzić będzie korespondencyjny pojedynek z GKS-em Katowice o pierwsze w historii mistrzostwo Polski!

Podopieczne trenera Piotra Łęczyńskiego zmierzą się na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała, a o tej samej porze w Łodzi GKS zagra z miejscowym UKS SMS-em. Sytuacja w tabeli jest taka, że do złotego medalu szczecinianek potrzebne będzie spełnienie dwóch warunków: zwycięstwa Pogoni oraz porażki katowiczanek (niezależnie od rozmiarów tych wyników). Liderujący w tabeli GKS ma 3 punkty przewagi nad wiceliderującą naszą drużynę, lecz gorszą różnicę bramek, a w bezpośrednich meczach dwóch czołowych zespołów jest idealny remis, gdyż każdy wygrał na swym stadionie 1:0. Jeśli nie zostaną spełnione oba podane przez nas warunki, szczeciński klub i tak odniesie w tym sezonie duży sukces, bo już wcześniej zagwarantował sobie wicemistrzostwo kraju i srebrny medal Orlen Ekstraligi.

Przed wyjazdem do Bielska-Białej Pogoń poinformowała, że reprezentantka Trynidadu i Tobago, środkowa pomocniczka Zoe Maxwell, po półrocznej grze w grodzie Gryfa, odejdzie z naszego klubu. ©℗ (mij)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Paprykarz
2024-06-09 19:01:49
Jest mamy to Pogoń Women Mistrzem Polski. Gratulacje

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA