Niedziela, 22 września 2024 r.

Piłka nożna. Trzecia wygrana szczecińskiej Iskierki w IV lidze

Data publikacji: 20 sierpnia 2022 r. 22:54
Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2022 r. 22:54
Iskierka (w białych strojach) mecz z Wieżą rozstrzygnęła w końcówce. Fot. Iskierka

W spotkaniu trzeciej kolejki piłkarskiej IV ligi, Iskierka Szczecin pokonała u siebie Wieżę Postomino 2:1 i z kompletem punktów współlideruje w tabeli, razem z III-ligowymi spadkowiczami, Polskim Cukrem Kluczevią Stargard (wygrana 3:0 w Gościnia z Olimpem po hat-tricku Kacpra Dudka) i Bałtykiem Koszalin, a także byłym I-ligowcem Flotą Świnoujście (zwycięstwo w Bobolicach z Mechanikiem po dwóch trafieniach Jakuba Grafa i golach Kamila Poźniaka oraz Romana Dziuby, a honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Karol Saganowski).

Odnotujmy jeszcze trzecią porażkę Chemika Police (1:2 z Gavią w Choszcznie), który razem z Wybrzeżem Rewalskim Rewal i rezerwami Błękitnych Stargard, z zerowym dorobkiem punktowym zamyka tabelę.

ISKIERKA Szczecin - WIEŻA Postomino 2:1 (0:0); 1:0 Jakub Pożyczka (49), 1:1 Andrzej Łyszyk (70), 2:1 Jakub Pożyczka (84).

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiał zespół gości i kilkukrotnie zagroził bramce Iskierki. Między 21 a 23. minutą, Wieża oddała trzy groźne strzały: najpierw z pola karnego, później głową po rzucie rożnym i na koniec z dystansu. W 33. minucie powinno być 1:0 dla Wieży, ale strzał głową z bliskiej odległości obroniony został przez Artura Gapińskiego. Gospodarzy w pierwszej połowie stać było tylko na strzał z dystansu Szymona Górskiego.

Po przerwie Iskierka zmieniła sposób gry i bardziej ruszyła do przodu. Groźnie z rzutu wolnego na tzw. krótki słupek uderzał Dominik Grochowski, ale bramkarz Wieży obronił ten strzał. Chwilę później, po kolejnej akcji Iskierki, bramkę głową zdobył Jakub Pożyczka. W 51. minucie goście zdobyli gola, ale zawodnik Wieży był na spalonym. W 53. minucie zza pola karnego uderzali goście, ale wprost w bramkarza Iskierki. Dwie minuty później indywidualną akcję od połowy boiska przeprowadził Pożyczka i oddał strzał z dystansu, ale piłka trafiła w słupek. Wyrównanie nastąpiło w 70. minucie meczu, gdy pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Andrzej Łyszyk. Chwilę później mocno z dystansu uderzył Tomasz Antczak, ale bramkarz gości popisał się świetną interwencją. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale ten dzień należał do Pożyczki, który strzałem z tzw. półwoleja dał zwycięstwo gospodarzom. Ten sam zawodnik jednak, w doliczonym czasie gry otrzymał dwie żółte kartki, raz za odkopnięcie piłki po gwizdku, a drugi raz za faul od tyłu i przedwcześnie opuścił boisko.

Grę w tym meczu prowadziła Wieża Postomino i stworzyła sobie więcej okazji bramkowych. Z przebiegu gry bardziej sprawiedliwym wynikiem byłby remis. W piłce nożnej liczą się jednak gole, a tych więcej zdobyła Iskierka, która po raz trzeci z rzędu wygrała z identycznym wynikiem 2:1.

Drugi zespół z grodu Gryfa, Hutnik Szczecin, odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, gromiąc Orła Wałcz 4:0, po dwóch bramkach Daniela Augusto, a gole strzelili jeszcze Daniel Kowalczyk i Adrian Krzywicki. ©℗ (PR)