Piłka nożna. Ważna wygrana Olimpii w Gdańsku (akt. 1)

Data publikacji: 24 kwietnia 2022 r. 21:30
Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022 r. 08:11
Piłka nożna. Ważna wygrana Olimpii  w Gdańsku

W spotkaniu 17. kolejki Ekstraligi kobiet Olimpia Szczecin wygrała na wyjeździe z zespołem AP LOTOS Gdańsk 3:1.

Ekstraliga piłkarek nożnych: AP LOTOS Gdańsk - OLIMPIA Szczecin 1:3 (1:1); 0:1 Szymaszek (11 karny), 1:1 Grzywińska (27), 1:2 Ziemba (88), 1:3 Ziemba (90+2).

Olimpia: Radkiewicz - Michalczyk, Brzozowska, Dzhurenko, Szymaszek (87 Radochońska) - Brodzik, Garbowska (62 Ziemba), Shahbazyan (84 Szcześniak) - Lipiejko (72 Kuśmierczyk), Oleszkiewicz (90 Czartoryska), Kalinina

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla olimpijek. Już w 11. minucie Olimpia otrzymała rzut karny po zagraniu piłki ręką przez Jagodę Szewczuk. Jedenastkę pewnie wykorzystała Weronika Szymaszek. W 23. minucie z rzutu wolnego uderzala Gabriela Zimecka, ale piłka minęła prawy słupek bramki Olimpii. Wyrównanie nastąpiło parę minut później. W 27. minucie gola z bliskiej odległości wślizgiem zdobyła Zuzanna Grzywińska. W 44. minucie dobry strzał z zza pola karnego oddała jeszcze Zimecka, ale dobrze broniła Natalia Radkiewicz.

W drugiej połowie więcej okazji stworzyła sobie Olimpia, która częściej przebywała na połowie rywalek. W 62. minucie spotkania dobrą okazję miała Patrycja Ziemba, która w pełnym biegu oddała strzał zza pola karnego, ale nie trafiła czysto w piłkę i uderzyła obok bramki. Pod koniec meczu ta sama zawodniczka strzałem z bliskiej odległości dała prowadzenie Olimpii, a cała akcja rozpoczęła się od wyrzutu piłki z autu. Ostatnia bramka to nieporozumienie w polu karnym między obrończynią, a bramkarką LOTOS-u, które wykorzystała Ziemba, strzelając drugą bramkę w tym spotkaniu.

Olimpia odniosła bardzo ważne zwycięstwo, które pozwoliło jej opuścić strefę spadkową. Przed meczem szczecinianki były bardzo zmotywowane i pokazały to na boisku. Do końca sezonu pozostało jeszcze pięć kolejek, a najbliższy mecz to domowe spotkanie z AZS UJ Kraków.