Tenis stołowy. Konrad Pyra i Cyprian Marczak najlepsi wśród kadetów [GALERIA]

Data publikacji: 31 sierpnia 2022 r. 18:34
Ostatnia aktualizacja: 22 września 2022 r. 18:19
Tenis stołowy. Konrad Pyra i Cyprian Marczak najlepsi wśród kadetów

W Drzonkowie odbył się Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży. W imprezie uczestniczyła grupa czołowych polskich zawodników w kategoriach młodzieżowych oraz reprezentanci kilku krajów, którzy zjechali się do Zielonej Góry.

W XI edycji międzynarodowego turnieju "Mini Drzonków Cup" udział wzięło 250 zawodniczek i zawodników z Luksemburga, Litwy, Czech, Niemiec i Polski. Rywalizacja dzieci i młodzieży na obiektach WOSiR Drzonków odbyła się w singlu i deblu oraz zawodach drużynowych. W imprezie organizowanej przez Zielonogórski Klub Sportowy i Akademię Tenisa Stołowego Lucjana Błaszczyka walczono w następujących grupach wiekowych: żak, młodzik, kadet, junior i młodzieżowiec. Po wspaniałej grze, Konrad Pyra (Darz Bór Karnieszewice) i Cyprian Marczak (KTS Koszalinianin Koszalin) wygrali drużynowy turniej kadetów. Kolejny raz do kadry narodowej powołany został Michał Wandachowicz, który pod wodzą ojca Jacka, zajął 3. miejsce w kategorii junior i drugie w turnieju drużynowym, grając w parze z Mateuszem Żelengowskim.

- Coroczne przygotowanie do sezonu. Turniej, który jest potrzebny, szczególnie dla młodych zawodników, a poziom gry jest bardzo wysoki - opisał zmagania w Drzonkowie Rafał Buczek, grający trener klubu Top-Spin Szczecin.

###

W sobotę 27. sierpnia odbył się w Stargardzie, XIX Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Miast Partnerskich. Rozgrywki miały miejsce w hali OSiR przy ul. Pierwszej Brygady 1. W turnieju uczestniczyło 60-ciu zawodników, w tym 10 osób z miasta partnerskiego Stralsund. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i zostały sprawnie przeprowadzone przez Klub Sportowy ATS Stargard. Lista nagrodzonych zawodników: Kobiety - Oliwia Będzik (Szczecin), Natalia Zadorska (Stargard), Magdalena Pawłasek (Stargard). Mężczyźni do 39 lat: Bartosz Jemilianowicz (Wierzbięcin), Adam Kukkuk (Szczecin), Damian Szczerba (Świdwin). Mężczyźni 40 - 59 lat: Bogusław Tymejczyk (Stargard), Przemysław Andrzejewski (Stargard), Henryk Dzida (Białogard). Mężczyźni 60+: Mirosław Dobrzański (Stargard), Janusz Żukowski (Szczecin), Roman Kolin (Gryfino).

- Wśród kobiet wygrała Oliwia Będzik i było to zgodnie z moimi oczekiwaniami. Bartosz Jemilianowicz wygrał wszystkie swoje pojedynki bez straty seta, a miłym zaskoczeniem jest dla mnie druga pozycja Adama Kukkuka. W kategorii starszej na podium znalazło się dwóch zawodników ze Stargardu, choć obstawiałem tutaj wygraną Henryka Dzidy. Dobrze obsadzony był turniej powyżej 60-ciu lat, w którym wygrał Mirosław Dobrzański. Zawodnik ten nigdy nie odpuszcza i swoją grą zaraża wszystkich swoich przeciwników. Jest również wielkim propagatorem sportu. Szkoda tylko, że zawody w Stargardzie pokryły się terminem z turniejem w Policach - opisał wyniki R. Buczek.

###

W dniu 27.08.2022 rozegrano w Policach, kolejną edycję Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego. W turnieju udział wzięło 43 zawodników i zawodniczek. W tym roku zwycięzcą okazał się Bartosz Dobrowolański, który w finale pokonał Jakuba Tomiczka, a trzecie miejsce wywalczył Mikołaj Olejnik.

- Turniej bez wpisowego. Zawodnicy otrzymali pakiet startowy z upominkami, przekąskami i nagrodami finansowymi dla najlepszych oraz rozległą loterię fantową - opisał turniej w Policach R. Buczek.

###

3. września w Policach, odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego pt. "Bez Spiny", organizowany przez firmę TP Myśliwiec. Zawody odbędą się przy ulicy Siedleckiej 2B, a start zaplanowano na godz. 10. Wpisowe wynosi 50 zł. Najlepsza trójka zawodników otrzyma nagrody pieniężne w wysokości: 1000, 500 i 300 zł. Zapisy tylko do czwartku, do godz. 18.

###

30. sierpnia odbył się w Fabryce Energii, ogólnorozwojowy trening zawodników Bushikan Szczecin przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata WKA, które odbędą się w Szczecinie w dniach od 15 do 18 września.

- Obecnych było 45 osób i mieliśmy świetny feedback. Zawodnicy Bushikan Szczecin odbyli swój godzinny trening, a później przez 1.5 h trenowaliśmy przy sportach rakietkowych - opisał spotkanie w Fabryce Energii R. Buczek.

###

Za nami II turniej FETS sezonu 2022/2023. W minioną niedzielę 28. sierpnia, zwyciężył Krzysztof Rusiecki, drugi był Marek Redzimski, a trzecie miejsce zajęła Karolina Ligocka. Rozgrywki odbywają się w każdą niedzielę, w Szczecinie - przy ulicy Łukasińskiego 110 (Fabryka Energii).

- Na turniej przybyło 27 zawodników. Zawody rozegrano w trzech grupach po 9 osób. Poziom był bardzo wyrównany i jesteśmy zadowoleni z przeprowadzonego turnieju. Mamy koniec wakacji i liczymy, że w niedługim czasie frekwencja będzie większa - zakończył R. Buczek.

Na niedzielny, amatorski turniej tenisa stołowego można się zapisać przez stronę: www.czasnarozrywke.pl (Tenis stołowy - zachodniopomorskie). Zapisy trwają do soboty, do godziny 19.00.