Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Warcaby. Natalia Sadowska z brązem mistrzostw Europy

Data publikacji: 08 czerwca 2024 r. 12:50
Ostatnia aktualizacja: 08 czerwca 2024 r. 18:45
Warcaby. Natalia Sadowska z brązem mistrzostw Europy
Natalia Sadowska na podium rozgrywanych we Włoszech mistrzostw naszego kontynentu. Fot. Admirał PC BEST Szczecin  

Reprezentantka Admirała PC BEST Szczecin Natalia Sadowska zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w warcabach kobiet rozgrywanych we włoskim Chianciano (Toskania).

Nasza warcabistka nie obroniła więc zdobytego dwa lata temu tytułu mistrzyni Europy, ale założyciel (prezesem Admirała jest obecnie Mateusz Sowizdrzał) szczecińskiego klubu i zarazem prezydent Światowej Federacji Warcabowej (FMJD) Jacek Pawlicki uważa jej występ za udany, gdyż po raz kolejny na prestiżowej imprezie wywalczyła miejsce na podium, potwierdzając przynależność do światowej czołówki.

Złoto we Włoszech zdobyła aktualna mistrzyni świata Wiktoria Motriczko z Ukrainy, a jej wygrana była bardzo przekonywująca, gdyż rundę przed końcem miał aż trzy punkty przewagi. Srebro przypadło dla Darii Tkaczenko, dawniej reprezentującą Ukrainę, później Rosję, a obecnie Holandię. Tuż za podium uplasowała się druga polska zawodniczka, Marta Bańkowska z klubu Struga Marki.©℗

(mij)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Edek
2024-06-08 14:26:45
Brawo Pani Natalio .Poraz kolejny pokazała Pani ze jest Pani wspaniałym sportowcem i ambasadorem Polski i naszego miasta.Serdeczne gratulacje za osiagniety wynik.Duzo zdrówka i dalszych sukcesów w życiu sportowym i osobistym. Szacunek ,czapki z glow.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA