Niedziela, 21 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Drzewa – nie tylko od święta

Data publikacji: 10 października 2017 r. 06:38
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:52
Drzewa – nie tylko od święta
Rodzinne sadzenie drzew w Puszczy Bukowej. Fot. Dariusz Gorajski (arch.)  

„Każdy z nas może, a nawet powinien, każdego roku posadzić co najmniej jedno drzewo, aby choć w małej cząstce zrekompensować szkody poczynione w środowisku przyrodniczym przez bezmyślne działania ludzi" - przekonuje Aleksander Nieczajew, audytor środowiska. Przypominając, że 10 października przypada Święto Drzewa.

To już 15 edycja wydarzenia, zainicjowanego w skali kraju przez Klub Gaja. Świętem Drzewa zachęcającego do „podjęcia rzeczywistych działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu, czyli do sadzenia i ochrony drzew".

- Każde drzewo to żywa fabryka tlenu i zielony regulator klimatu - komentuje Aleksander Nieczajew. - Organizacja Narodów Zjednoczonych zachęca do posadzenia w najbliższym czasie miliarda drzew. Zatem zachęcam: przyłącz się do ratowania naszej planety Ziemi i jej dziedzictwa przyrodniczego. Każde posadzone drzewo przyczyni się do złagodzenia zmian klimatycznych i zachowania dla przyszłych pokoleń Ziemi jako przyjaznej nam planety.

W poprzednich edycjach Święta Drzewa jego uczestnicy wraz Klubem Gaja posadzili ponad 800 tysięcy drzew. Natomiast celują w milion.

- To program edukacji ekologicznej, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew: co roku 10 października - przypominają aktywiści Klubu Gaja. - Program jest otwarty dla wszystkich. Przyłączają się do niego placówki oświatowe i wychowawcze, samorządy, instytucje, organizacje, firmy i osoby prywatne. Gorąco zapraszamy wszystkich!

Partnerem strategicznym programu od początku są Lasy Państwowe.

- Nadleśnictwa służą ogromną pomocą merytoryczną uczestnikom programu, a także przekazują im sadzonki drzew. Każda placówka oświatowa może nawiązać kontakt z najbliższym nadleśnictwem i poprosić o pomoc w realizacji Święta Drzewa - przekonuje KG.

(an)

Na zdjęciu: Rodzinne sadzenie drzew w Puszczy Bukowej.

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Cios w zakłamanie!
2017-10-10 17:50:13
Co?!! Partnerem są Lasy Państwowe? Te same od Szyszki? Te co tną puszczę? Dostarczają sadzonek i instruktarzu? Te przeciwko którym demonstrują Basty i inne eko-bolszewiki? No niiieeemooożliiiwe.
Propozycja
2017-10-10 10:40:02
I dla dobra Natury, warto jest posadzic jak najwiecej drzewek... co beda mialy duzo Szyszek na przyszlosc !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA