Niedziela, 21 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Gryfinianie w orkiestrowym graniu i biegu „Policz się z cukrzycą” (akt. 1)

Data publikacji: 28 stycznia 2024 r. 18:49
Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia 2024 r. 22:41
Gryfinianie w orkiestrowym graniu i biegu „Policz się z cukrzycą”
 

Główne wydarzenia związane z 32. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gryfinie odbywały się na terenie Pałacyku pod Lwami.

Tradycyjnie, organizatorzy orkiestrowego grania przygotowali wiele atrakcji. Były m.in. artystyczne pokazy, występy lokalnych twórców oraz koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Jeden Osiem L., salon piękności przyciągał panie w różnym wieku, zapachami kusiły kramiki z pysznościami, były stoiska ze sprzętem sportowym oraz punkty przygotowane przez strażaków. Gryfinianie chętnie licytowali orkiestrowe gadżety; najwięcej emocji jak zwykle wywołały aukcje złotych serduszek, to z numerem „1” wylicytowane zostało za kwotę 12 tys. 600 zł. Imprezę zakończyło „Światełko do nieba”, ale w jakże innym wydaniu – nie było wystrzału fajerwerków, w zamian zaproponowano publiczności znakomity show z pokazem tańca z ogniem.

Teraz będzie liczenie zebranych środków i… liczenie na to, że znów gryfinianie pobiją rekord orkiestrowej zbiórki. Zbiórki, która łączy tak wiele serc w szlachetnej charytatywnej akcji.

***

Wcześniejsza informacja

Od kilkunastu lat jedną z imprez towarzyszących Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy jest bieg pn. „Policz się z cukrzycą”. W Gryfinie ten element orkiestrowego grania odbył się po raz drugi.

W samo południe na starcie w Parku Miejskim im. Stanisławy Siarkiewicz stanęło około sto osób w różnym wieku – biegaczy i kijkarzy. Celem wydarzenia jest promocja zdrowego i aktywnego trybu życia, a także zwrócenie uwagi na poważny problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca; choroba „podstępna”, niedająca żadnych objawów przez wiele lat, powodująca wiele powikłań. Biegowi towarzyszyli wolontariusze WOŚP, którzy pomagali w organizacji biegu i kwestowali na rzez Orkiestry.

Tekst i fot. (akme)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

606,40zł
2024-01-28 23:06:49
606,40 zł - tyle fundacja WOŚP przekazała na program "Policz się z cukrzycą" w 2022 roku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA