Piątek, 24 maja 2024 r. 
REKLAMA

Jak urealnić pomysł na Szczecin? SBO, czyli wiedzy nigdy dość

Data publikacji: 05 marca 2024 r. 08:16
Ostatnia aktualizacja: 05 marca 2024 r. 08:39
Jak urealnić pomysł na Szczecin? SBO, czyli wiedzy nigdy dość
Osoby, które nie wiedzą jak napisać projekt, chcą skonsultować swój pomysł lub porozmawiać na jego temat, mogą skorzystać z pomocy Akademii SBO. Jej spotkania i warsztaty startują już w tym tygodniu. Fot. Centrum Informacji Miasta  

Kto ma pomysł na lepszy Szczecin, ale nie jest pewien, jak go przełożyć na projekt Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, ten powinien wziąć udział w zajęciach Akademii SBO. 

Właśnie wystartowała 12. edycja Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Każdy może w niej wziąć udział – zgłosić nieograniczoną liczbę projektów. Najważniejsze, żeby mieściły się w jednej z dwóch kategorii: zadań lokalnych lub tzw. Zielonego SBO.

– Podobnie jak w latach ubiegłych, zadania mogą mieć charakter inwestycyjny lub tzw. miękki, czyli mogą dotyczyć np. wydarzeń, działań społecznych, spotkań. Wystarczy zebrać minimalną liczbę 10 podpisów na liście poparcia i w terminie do 20 marca przesłać swój projekt – przypomina Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie: www.sbo.szczecin.eu Trzeba go właściwie wypełnić, aby mógł pozytywnie przejść merytoryczną weryfikację zarówno magistratu i jednostek mu podległych, jak i Rady SBO. Co nie jest tak oczywiste, a w czym może pomóc Akademia SBO. W tym roku pieczę nad nią sprawuje Fundacja MOŻESZ (e-mail: akademiasbo@fundacjamozesz.org, telefon: 602 434 633, dostępny od poniedziałku do piątku w godz. 10-17).

– Organizacja, której misja opiera się na integracji różnych środowisk i promowaniu współdziałania wśród mieszkańców Szczecina, w ramach Akademii SBO będzie zapraszać szczecinian na stacjonarne spotkania oraz konsultacje online: wszystkich chętnych nauczenia się pisania projektów do SBO – przekazuje Centrum Informacji Miasta. – Wkroczy również do szkół, aby prowadzić lekcje wspierające kreatywność wśród młodzieży i zachęcać do tworzenia własnych inicjatyw. Cała ta wiedza będzie dostępna online, na kanałach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego: na Facebooku, YouTube oraz TikToku.

Pierwsze z cyklu spotkań otwartych Akademii SBO już się odbyły. Najbliższe konsultacje zaplanowano w trakcie Alejowego Dnia Kobiet – czyli 8 marca, w al. Wojska Polskiego 42, w godz. 12-18.

Na realizację projektów SBO 2025 jest zarezerwowana pula 17,2 milionów złotych. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Szkoda słów
2024-03-05 14:54:57
Owszem, szkoda kasy na pomniki i tu sie zgadzamy. Ale winda w pałacu młodzieży? Jak to niby ma służyć ogółowi mieszkańców? To też nei za dobry pomysł. Ogólnie wygrywają pomysły słabe a te na prawdę konkretne i potrzebne, są uwalane przez komisję albo nie mają siły przebicia.
szkoda słów
2024-03-05 10:05:42
wybierają bzdurne projekty typu pomnik Jarzyny zamiast naprawdę przydatnych = winda w Pałacu Młodzieży
Alina
2024-03-05 09:06:13
Jest niesprawiedliwy podział dzielnic. Są żle połączone. I na taki okręg jest za mało pieniędzy. W tamtym roku wygrała dzielnica wspólna z naszym osiedlem, która jest oddalona 3 kilometry. Nic z nimi wspólnego nie mamy. I dlatego żegnaj SBO.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA