XVI Maraton MTB - Gravel Wokół Jeziora Miedwie. Strażak był najszybszy [GALERIA]

Data publikacji: 24 lipca 2022 r. 11:29
Ostatnia aktualizacja: 25 lipca 2022 r. 09:07
XVI Maraton MTB - Gravel Wokół Jeziora Miedwie. Strażak był najszybszy

Ponad 400 osób wystartowało w minioną sobotę w XVI Maratonie MTB – Gravel Wokół Jeziora Miedwie im. Tomka Pryciaka.

Zawodnicy, którzy do Morzyczyna zjechali z całej Polski, mieli do pokonania trasę wiodącą wokół jeziora Miedwie. Wśród nich byli nie tylko amatorzy jazdy na rowerach, ale też mistrzowie kolarstwa szosowego i MTB z całego kraju. Uczestnicy jechali drogami asfaltowymi, ale też dziurawymi trasami polnymi i gruntowymi.

58-kilometrową trasę wokół Miedwia najszybciej pokonał Adam Adamkiewicz, reprezentujący Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Zajęło mu to 1 godz. 31 min. i 12 s.  On też wygrał, rozgrywane w ramach maratonu MTB, Mistrzostwa Polski Strażaków. Drugi był na mecie Wojciech Damięcki z Komendy Powiatowej PSP w Mrągowie, a trzeci - Michał Kopeć z KM PSP w Olsztynie.

W klasyfikacji generalnej wygrał wspomniany Adam Adamkiewicz, mieszkaniec miejscowości Grabonóg, drugi na mecie był Igor Sęk ze Stargardu, a trzeci - Andrzej Felisiak z Goleniowa.

Nad Miedwiem, w ramach maratonu, ścigały się także dzieci. Wyścigi w kilku kategoriach wiekowych zorganizowano dla nich na nadmiedwiańskiej promenadzie. Każde z nich dostało medal. Organizatorem sobotniego maratonu było Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów.