Niedziela, 21 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Dramat człowieka – krzywda zwierząt. Samotna starość i ślepe pragnienie miłości?

Data publikacji: 02 marca 2024 r. 18:45
Ostatnia aktualizacja: 02 marca 2024 r. 18:45
Dramat człowieka – krzywda zwierząt. Samotna starość i ślepe pragnienie miłości?
W typie maltańczyka było 10 suczek. W tym 8 aktualnie z cieczką, a dwie tuż przed nią. Również w typie tej rasy były 4 psy. W tym szczeniak z ostatniego miotu. Fot. Patrycja KOWALSKA  

Podejrzewano, że w mieszkaniu w Szczecinie-Dąbiu jest prowadzona pseudohodowla. Na miejscu jednak się okazało, że w strasznych warunkach żyją zarówno psy, jak i ich wiekowa właścicielka.

„Odór psich odchodów uniemożliwiał normalne funkcjonowanie. Na naszych oczach psiaki jadły wykładzinę, a według osób zgłaszających - zjadały również własne odchody" - to pierwsze wrażenia inspektorów szczecińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, którzy w asyście policji weszli do mieszkania, w jakim przebywało 15 psów.

Rozjaśnianie samotności

Mieszkanie w małym dwurodzinnym domu. W nim starsza, ponad 80-letnia samotna kobieta ze stadem psów: 14 w typie maltańczyka oraz średniej wielkości kundelkiem. Czworonogi miały przerośnięte pazury, skołtunioną sierść, miejscami zlepioną odchodami. Widać, że od dłuższego czasu nie wychodziły z mieszkania. Były jednak łagodne, nieco przestraszone, ale przyjazne. Bez śladów fizycznej przemocy, choć wykładzinę - jak wspomina Marlena Sobczak, inspektorka TOZ - jadły nie dla zabawy.

- Musimy sobie jasno powiedzieć: mamy w kraju do

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 83% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 01-03-2024

 

Arleta Nalewajko
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA