Czwartek, 23 maja 2024 r. 
REKLAMA

Szybciej zdrowieją dobrze przygotowani. Przed operacją pomogą pacjentom zadbać o formę

Data publikacji: 04 marca 2024 r. 17:12
Ostatnia aktualizacja: 04 marca 2024 r. 17:12
Szybciej zdrowieją dobrze przygotowani. Przed operacją pomogą pacjentom zadbać o formę
W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 2 PUM w Szczecinie (na Pomorzanach) organizowane są spotkania z prehabilitacją w ginekologii – to dla pacjentek przygotowywanych do zabiegów operacyjnych w tej placówce. Fot. Anna GNIAZDOWSKA  

Im lepsza ogólna forma fizyczna i psychiczna pacjenta poddawanego zabiegowi, tym szybsze może być jego późniejsze zdrowienie. Coraz większą wagę przykłada się więc do odpowiedniego przygotowania pacjenta do planowanej operacji. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 2 PUM w Szczecinie organizowane są spotkania z prehabilitacją w ginekologii.

Celem prehabilitacji jest poprawa ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia chorego przed planowanym leczeniem operacyjnym. To zmniejsza u pacjenta poziom lęku przed zabiegiem, przygotowuje na to, co go czeka po zabiegu, pomaga prawidłowo zadbać o siebie po operacji, daje mu także poczucie sprawczości i namacalnego wpływu na to, co dzieje się z chorym po powrocie do domu.

Od nowego roku szpital na szczecińskich Pomorzanach realizuje działania prehabilitacyjne w zabiegach ginekologicznych. Mają one formę spotkań dla pacjentek, które czeka zabieg operacyjny w Klinice Położnictwa i Ginekologii i Klinice Ginekologii Operacyjnej i Onkologii Ginekologicznej Dorosłych i Dziewcząt.

- Kompleksowe przygotowanie pacjentki do leczenia operacyjnego gwarantuje

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 60% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 04-03-2024

 

(sag)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

w PL
2024-03-05 08:24:35
trzeba mieć "końskie" zdrowie żeby się leczyć - PO 13-tym będzie jeszcze lepiej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA