Niedziela, 21 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Irys, czyli rok jak wyrok

Data publikacji: 15 listopada 2023 r. 20:21
Ostatnia aktualizacja: 15 listopada 2023 r. 21:21
Irys, czyli rok jak wyrok
 

Mały sympatyczny psiak. Bystry i młody. Jednak prawie połowę życia spędził w schronisku. Trudno zrozumieć, dlaczego świat - na niemal rok - o Irysie zapomniał.

Ma niespełna dwa lata. Ale w krótkim życiu sporo musiał przeżyć. Stąd lęki i nieufność, z jaką traktuje wszystkie mu nieznane osoby.

- To niezwykle bystry i ciekawy świata psiak. Jednak po przejściach. Dlatego nie od razu lgnie do ludzi. Potrzebuje czasu, żeby poznać i zaufać. Jednak jak już się przekona do kogoś, to staje się prawdziwym kumplem, gotowym budować z człowiekiem piękną pełną bliskości relację - o Irysie opowiadają jego schroniskowi opiekunowie.

Kompaktowy słodziak na małych nóżkach na krótką chwilę trafił do domu tymczasowego. Była szansa, że zostanie w nim na zawsze. Niestety, tak się nie stało. Teraz się okazuje, że choć tak młody, to jest jednym z psiaków o najdłuższym stażu w schronisku. Nie sposób zrozumieć, dlaczego mały Irys za kratami przytuliska spędził niemal połowę życia,.

- Potrzebował bardzo dużo czasu, aby zaufać naszym wolontariuszom i pracownikom. Nie może jednak znaleźć własnego kochającego opiekuna, który zrozumie jego lęki i zechce mu ofiarować prawdziwy dom, rodzinę - przyznają w schronisku.

Irys (500/22) jest rezydentem boksu nr 28. Zbyt delikatnym, aby spędzić w nim kolejną zimę. Zasługuje na drugą szansę od losu: na nowy dom i kochającą rodzinę. Potrzebuje ich na już i na zawsze. Osoby, które zechciałyby przygarnąć tego słodziaka - lub jakąkolwiek inną psinę lub kocinę w potrzebie - są proszone o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie (ul. Zwierzęcy Zakątek 1, tel. +48 91 48 70 281, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl).

Placówka jest czynna codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 8-16. Uwaga: przed każdą adopcją obowiązują minimum dwa spacery zapoznawcze oraz specjalna ankieta. Schronisko nie wydaje psów na łańcuch. Prosi o przemyślane adopcje.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt/Wolontariat

Irys (500/22)- słodki mały psiak ze szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt - czeka na nowy dom i rodzinę. Długo za długo - od 12 grudnia ub. roku - czeka na nową szansę od losu, na dobrego człowieka.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA