Niedziela, 21 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Kto, jak nie Atos?

Data publikacji: 14 października 2023 r. 23:52
Ostatnia aktualizacja: 23 października 2023 r. 12:36
Kto, jak nie Atos?
„Chłopak w sobie spory urok" - mówi wolontariuszka Patrycja i zachęca do poznania jedynego w swoim rodzaju muszkietera na czterech łapach - Atosa (281/23) o rozbrajająco uśmiechniętym pysiu. Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt/Wolontariuszka Patrycja  

„Chłopak ma w sobie spory urok: czeka, zaprasza i już merda radośnie ogonkiem na myśl o kolejce chętnych, która właśnie do niego się ustawia. Tyle że… Do starszych psiaków w schronisku rzadko są kolejki" - mówi wolontariuszka Patrycja.

Mowa o Atosie, blisko 9-letnim psiaku, który do szczecińskiego przytuliska dla zwierząt trafił na początku lipca br. Nie jest jednak jedną z tzw. wakacyjnych sierot. Przeciwnie. Atos trafił pod opiekę schroniska za sprawą... odpowiedzialnej miłości.

- Opiekun Atosa bywał u nas. Prawdopodobnie sprawdzał warunki, w jakich przyjdzie jego pupilowi żyć za jakiś czas. Bo był bardzo chory. Pewnie przeczuwał… Aż nadszedł ten dzień, gdy już nie był w stanie dłużej opiekować się swym wiernym pupilem. Tak domem Atosa stał się schroniskowy bok. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że tylko na chwilę. Bo kochany pies szybko powinien znaleźć wspaniałą rodzinę. Ale to się nie udało. Przynajmniej do tej pory. Atos na nowy dom wciąż u nas czeka - opowiadają schroniskowi opiekunowie.

Atos jest mały, a wobec ludzi otwarcie przyjazny, serdeczny. Tyle że ma swój wiek i nie jest w typie modnej rasy, więc… Jako psiak o posiwiałym pysiu w adopcyjnej kolejce wciąż jest pomijany, niestety.

- Do starszych psiaków w schronisku rzadko ustawiają się kolejki. Szkoda. Bo wychodzenie z nimi na spacer to czysta przyjemność. Spędzanie z nimi czasu - bajka. Są wdzięczne, radosne i pełne ufności do człowieka. Bez dwóch zdań zasługują na pełen pakiet miłości. Więc dzisiaj szukamy takiego pakietu dla naszego cudnego Atosa - przekonuje wolontariuszka Patrycja. - Po wybiegu kica radośnie na swoich krótkich łapkach. Na spacerze pięknie chodzi na smyczy. Generalnie, każdego rozbraja swoim urokiem osobistym.

Z Atosa (281/23) ani husky, ani żaden border collie, a już na pewno nie szczeniak. Ale zasługuje na drugą szansę od losu: na nowy dom i kochającą rodzinę. Potrzebuje ich na już i na zawsze. Osoby, które zechciałyby przygarnąć tego słodziaka - lub jakąkolwiek inną psinę lub kocinę w potrzebie - są proszone o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie (ul. Zwierzęcy Zakątek 1, tel. +48 91 48 70 281, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl).

Placówka jest czynna codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 8-16. Uwaga: przed każdą adopcją obowiązują minimum dwa spacery zapoznawcze oraz specjalna ankieta. Schronisko nie wydaje psów na łańcuch. Prosi o przemyślane adopcje.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA