Piątek, 24 maja 2024 r. 
REKLAMA

Śmierć 18-latki. Sanepid bada żywność, którą miała kupić i zjeść

Data publikacji: 04 marca 2024 r. 14:56
Ostatnia aktualizacja: 04 marca 2024 r. 19:43
Śmierć 18-latki. Sanepid bada żywność, którą miała kupić i zjeść
Fot. PAP/Tomasz Waszczuk  

Ze sklepu spożywczego pobierane są próbki produktów spożywczych, kupionych przez osobę, u której miały wystąpić objawy ze strony układu pokarmowego – powiedziała w poniedziałek PAP Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrzeszowie. Chodzi o nastolatkę, która szukała pomocy medycznej w ostrzeszowskim szpitalu skąd odesłano ja do domu. Dziewczyna zmarła następnego dnia.

Jak dodała lek. med. Emilia Adamiak od godz. 6 w poniedziałek pracownicy ostrzeszowskiego sanepidu prowadzą kontrolę w sklepie spożywczym, w którym nastolatka miała kupić, a następnie zjeść artykuły spożywcze.

"Próbki żywności pobierane są na podstawie paragonu" – powiedziała szefowa ostrzeszowskiego sanepidu. Dodała, że wyniki badań będą za kilka dni.

Do tragedii doszło w niedzielę przed godziną 8 na jednej z posesji w Kobylej Górze w powiecie ostrzeszowskim (Wielkopolskie).

Służby ratunkowe zawiadomiono, że 18-latka straciła przytomność i upadła przed domem. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni i strażacy przez ponad godzinę prowadzili akcję reanimacyjną. Nie udało się przywrócić czynności życiowych dziewczynie. Nieprzytomną nastolatkę zabrał śmigłowiec LPR do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Tam na szpitalnym oddziale ratunkowym stwierdzono jej zgon.

Wiadomo, że dzień wcześniej nastolatka szukała pomocy na Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej przy szpitalu w Ostrzeszowie. Miała zgłosić się tam z objawami zatrucia pokarmowego. Nie zatrzymano jej jednak w placówce na obserwacji.

Po nagłośnieniu sprawy w mediach prezes zarządu ostrzeszowskiego szpitala Zbigniew Kluczkowski wydał komunikat. Poinformował, że pacjentkę przyjął, zbadał i zaopatrzył lekarz dyżurny. "Stan zdrowia nie wymagał hospitalizacji" – poinformował.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Ostrzeszowie. Prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. powiedział PAP, że wszczęto postępowanie przygotowawcze ws. nieumyślnego spowodowania śmierci. "Dalsze działania prokuratury będą uzależnione od wyników sekcji zwłok, zaplanowanej w ciągu najbliższych dni" - powiedział.

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zdziwiony
2024-03-04 19:28:57
Czemu nie wiemy co kupiła i zjadła.
Używki
2024-03-04 19:27:25
Czyżby dopalacze?
sekcja zwłok
2024-03-04 17:08:46
i badania żywności wykażą co było przyczyną.Nie sądzę żeby jedzenie było przyczyną skoro nie ma innych poszkodowanych.
Kriss
2024-03-04 15:54:57
Lekarze w nocy śpią.Nie ważne ,że ktoś umiera.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA