Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Szczecińskie Odyseuszki drugie na mistrzostwach świata w USA

Data publikacji: 27 maja 2024 r. 12:56
Ostatnia aktualizacja: 27 maja 2024 r. 14:50
Szczecińskie Odyseuszki drugie na mistrzostwach świata w USA
Odyseuszki ze Szczecina zajęły drugie miejsce w finale Odysei Umysłu w Stanach Zjednoczonych. Fot. Drużyna Odyseuszek  

Drużyna Odyseuszek, czyli grupa uczennic piątej klasy Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Szczecinie zdobyła drugie miejsce na mistrzostwach świata Odyseja Umysłu 2024 w Stanach Zjednoczonych. To ogromny międzynarodowy sukces, który umożliwiło im zwycięstwo w Polskim Finale Odysei Umysłu.

Odyseja Umysłu 2024 to międzynarodowy konkurs kreatywnego myślenia. Odbywał się na Uniwersytecie w Iowa od 21 do 25 maja, i wzięło w nim udział prawie tysiąc drużyn z całego świata.

- Składa się z części długoterminowej, która polega na wyborze jednego z pięciu problemów i zaprezentowaniu rozwiązania w formie przedstawienia oraz części spontanicznej, która polega na przedstawieniu rozwiązania problemu, którego się nie zna, poznaje się ten problem na scenie i przedstawia rozwiązanie mając na przygotowanie około siedem minut - informuje Ewa Weckwerth, mama jednej z uczennic.

Problem długoterminowy, który wybrała Drużyna Odyseuszek to Problem V: „Kapela daje czadu”.

- Odyseja Umysłu to platforma, na której młodzi ludzie rozwijają swoje umiejętności twórcze i krytyczne, uczą się pracować zespołowo oraz rozwiązywać złożone problemy - dodaje E. Weckwerth. - Młodzież prezentuje kreatywne rozwiązania, które dorosłym często nie przychodzą nawet do głowy. Przez kilka miesięcy szczecińskie uczennice samodzielnie przygotowywały rozwiązania dla wybranych zadań: pisały scenariusze, projektowały kostiumy i budowały dekoracje, aby ich prezentacja była unikalna i oryginalna. Ich ciężka praca zaowocowała sukcesem.

Dziewczyny samodzielnie przygotowywały przedstawienie, które wymagało zaprezentowania problemu, przygotowania elementów takich jak: scenografia i dekoracje, a na koniec przedstawiły kreatywne rozwiązanie (musiały wymyślić m.in. innowacyjny instrument). W kategorii spontanicznej miały kilka minut na przygotowanie się i ta część konkursu poszła im bardzo dobrze.

W skład drużyny wchodzi siedem uczennic: Milena Adamska, Blanka Nowak, Zosia Nowicka, Kalina Porzezińska-Furtak, Milena Rak, Marcelina Urbańska i Gabriela Weckwerth. Ich trenerkami są Małgorzata Firsiof i Magdalena Zaborowska-Zagórska.

Drużyna w Światowym Finale Odysei Umysłu 2024 w Iowa zajęła drugie miejsce i zdobyła puchar. Nagroda jest bardzo prestiżowa - dzięki niej uczestniczki otrzymają dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich. ©℗

 (aj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ja
2024-05-27 14:47:07
Brawo!!! Gratulacje🙂
Ja
2024-05-27 14:46:09
Brawo!!!🙂

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA