Piątek, 24 maja 2024 r. 
REKLAMA

Lekkoatletyka. Lisek zawiódł

Data publikacji: 04 marca 2024 r. 00:20
Ostatnia aktualizacja: 04 marca 2024 r. 00:20
Lekkoatletyka. Lisek zawiódł
 

Piotr Lisek nie zaliczył żadnej wysokości podczas halowych mistrzostw świata w Glasgow i został sklasyfikowany na ostatnim miejscu w konkursie tyczkarzy. Złoto zdobył Armand Duplantis, który bez powodzenia atakował rekord świata.

Piotr Lisek po nieudanym skoku na 5.50 najpierw przeniósł kolejne próby na 5.65, a ostatnią szansę na 5.75. Wszystkie zakończyły się niepowodzeniem.

- Skoczenie 5.50 nie dałoby mi nic. Przyjechałem tutaj, aby walczyć z najlepszymi więc ryzykowałem. Przykro mi, że zawiodłem kibiców, rodzinę, siebie - podsumował występ w Glasgow Piotr Lisek.

Lisek do Glasgow nie jechał w roli faworyta. Jego tegoroczne osiągnięcia plasowały go dopiero na końcu pierwszej  "dziesiątki" światowych tabel. Prezentował jednak równą i stabilna formę. Na mistrzostwach świata po raz pierwszy w tym roku nie zaliczył jednak żadnej wysokości. Walka o medale w konkursie tyczkarzy rozegrała się pomiędzy Armandem Duplantisem, a Samem Kendricksem i Emmanouilem Karalisem. Wygrał Duplantis z najlepszym w tym roku wynikiem 6.05. Szwed atakował jeszcze rekord świata, ale trzy próby na 6.24 nie powiódły się. 

Reprezentanci Polski wracają z mistrzostw świata z dwoma medalami. Srebro na 60 m wywalczyła Ewa Swoboda, a brąz na 60 metrów przez płotki Pia Skrzyszowska. (woj)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Toi
2024-03-04 07:06:08
Wstyd totalny. Tylko imię pajacować Przegrał makabrycznie a potem śmiał się przed kamerą.. infantylizm

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA