Niedziela, 21 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Czaki potrzebuje człowieka

Data publikacji: 23 grudnia 2023 r. 22:44
Ostatnia aktualizacja: 23 grudnia 2023 r. 22:45
Czaki potrzebuje człowieka
„Jeśli ktoś chce iść z najlepszym psijacielem na koniec świata, to... już wie, gdzie szukać Czakiego” - o wyjątkowym rezydencie (415/23) schroniska mówią jego tymczasowi opiekunowie. Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

Starzał się razem ze swym opiekunem. Gdy ten zmarł, wierny pies został odstawiony do schroniska. Niczym niepotrzebna rzecz. Dwanaście długich szczęśliwych lat i nagle... Czaki stracił wszystko.

To starszy jegomość w typie huskiego: zdrowy, pogodny, przyjazny ludziom i chętny do buszowania wśród traw.

- Znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Mimo wszystko nie stracił pogody ducha. Wciąż wesoło hasa, tuli się do człowieka, przybiega na każde zawołanie - o Czakim opowiadają schroniskowi opiekunowie. - Choć stuknęło mu już 12 wiosen, wciąż uwielbia spacery i pogoń za piłką.

Czaki ma charakterystyczne dla „północniaków” piękne, tzw. lodowe oczy. Przyciąga nimi niczym magnes. Niestety, dotychczas nie zdołał nimi nikogo oczarować na tyle, aby go zabrał zza krat i przyjął do rodziny.

- To sympatyczna puchata kulka, która potrzebuje jedynie człowieka, który go pokocha całym sercem - przekonuje jedna z wolontariuszek schroniska. - Mnie wystarczył ułamek sekundy: spojrzałam w jego wyjątkowe, lodowe oczy i... przepadłam. Czy równie szybko zakochasz się w nim i Ty?

Schroniskowi opiekunowie zapraszają na spacer zapoznawczy z sympatycznym Czakim (415/23). Mają nadzieję, że tak wyjątkowy i potulny psi senior wkrótce znajdzie dom i rodzinę. Liczą, że ktoś da mu szansę, na jaką osierocony Czaki zasługuje.

Osoby, które zechciałyby przygarnąć tego chłopaka w typie huskiego - lub jakąkolwiek inną psinę lub kocinę w potrzebie - są proszone o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie (ul. Zwierzęcy Zakątek 1, tel. +48 91 48 70 281, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl).
Placówka jest czynna codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 8-16. Uwaga: przed każdą adopcją obowiązują minimum dwa spacery zapoznawcze oraz specjalna ankieta. Schronisko nie wydaje psów na łańcuch. Prosi o przemyślane adopcje.

* * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA